Jak a čím zastavit nepříjemné pocení?

Známe to jistě všichni: hodnoty na teploměru ukazují třicet stupňů ve stínu, v kanceláři je vedro k padnutí, klimatizace nestíhá, vzduch se ani nehne a k tomu všemu to nepříjemné pocení, kvůli kterému vám po čele stékají čůrky potu, na tělo se lepí vlhké oblečení a v podpaží vznikají nevzhledné koláče. Fuj a přesně tohle nás čeká právě teď, léto začíná, teploty šplhají vesele nahoru a vy se už teď křižujete při pouhé představě, že tohle všechno budete muset dlouhé dva měsíce zažívat téměř každý den…

Také vás trápí nepříjemné pocení?

Ačkoli je pravda, že pocení ke správnému fungování našeho těla prostě patří a vlastně bychom za tuhle jeho vlastnost měli být rádi, určitě se všichni shodneme na tom, že v létě je nepříjemné pocení pěkně na obtíž. Nikdo z nás totiž netouží po koláčích na oblečení, zplihlých vlasech kopírujících linie obličeje a zápachu, který je pro pocení typický.

A co když vám řekneme, že můžete proti pocení bojovat? Že známe triky, které na nepříjemné poceni fungují? Že víme, co by vám mohlo pomoci. Budete mít hned lepší náladu a zkusíte to s námi? Tak pojďme na to!

Tipy jak zastavit nepříjemné pocení

Nebudeme chodit kolem horké kaše a raději vás hned seznámíme s našimi tipy, jak zabránit pocení, kterého se možná děsíte i vy.

 • Čím lehčí oblečení, tím lépe

  V létě, když venku panují horka, noste co možná nejlehčí a nejvzdušnější oblečení, které doma najdete. A pokud takové nemáte, pořiďte si ho. Snažte se nosit co nejméně svršků, ať se tělo zbytečně nepřehřívá.

 • Pozor na materiál

  Když už jsme u toho oblečení, dovolíme si zmínit jeho materiál. Oblečení se dnes vyrábí z celé řady různorodých materiálů, na léto doporučujeme bavlnu a len. To jsou přírodní materiály, ve kterých vaše tělo bude moci dostatečně dýchat.

 • Černá musí pryč

  A nejen černá, ale všechny tmavé barvy, které jen zbytečně přitahují sluneční paprsky k vaší maličkosti. Jestliže nosíte tmavé oblečení, které logicky přitahuje slunce, pak se nedivte, že jste zpocení až…no prostě všude.

 • Deodoranty

  Ať už jste pro nebo proti deodorantům, v létě je to vaše must have. Nejenže svým způsobem zabrání pocení, ale zároveň se postarají, že když už se přeci jen zpotíte, nebudete zapáchat potem. A to je, vážení, opravdu nepříjemné faux pas.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.