Cviky na záda

Nedostatek pohybu a sedavé zaměstnání vede velice řasto k bolesti zad a krční páteře. Bolesti vás dostihnou kvůli nesprávnému ohýbání páteře nebo častému přetěžování. Zádové svaly patří mezi ty často ochablé.

Je fajn vyhledat maséra, co vám záda rozmasíruje, ale masáž od bolesti uleví jen dočasně. Lepší řešení je svaly trošku procvičit a zpevnit, to je tou správnou prevencí. Pojďte se na chvíli zastavit a udělat něco málo pro své tělo.

Než se pustíte do cviků, je dobré se rozcvičit. Důležité upozornění: nikdy necvičte až do bolesti a nikdy nekmitejte; zádové svalstvo posilujeme tahem.

1.cvik – svícen

Vleže na břichu si dejte ruce za hlavu a snažte se zvednout hrudník co nejvýše. V této pozici zapojte ruce tím, že je posunute dozadu směrem k pánvi a poté zase nahoru, aby byly v pravém úhlu s rameny. Celou dobu máte ruce vodorovně se zemí. Cvik opakujte 15krát.

2.cvik – letadlo

V poloze lehu na břiše setrváte. Zvednete co nejvíce hrudník i dolní končetiny, ruce jsou do pravého úhlu s rameny. Ve vzduchu vydržte alespoň 3 vteřiny a poté se vraťte do výchozí polohy. Pamatujte, že váš krk musí být po celou dobu uvolněný a hlava směřuje dolů. Cvik opakujte 10krát.

3.cvik – otáčení do stran

Lehněte si na břicho, ruce spojte pod čelem.Stáhněte  hýždě a hrudník zvedněte do výšky.V této pozici otočte trup doprava, setrvejte a následně otočte trup doleva. Cvik opakujte 10krát.

4.cvik – Jogín

Tento cvik provádíte v tureckém sedu. Zpevněte tělo, hlavu držte rovně a ramena tlačte dolů. Následně s hlubokým výdechem natahujte pomalu ruce nahoru., dokud se nesetkají. Lopatky tlačte k sobě. Cvik opakujte 5krát.

5.cvik – Superman

Cvik začíná v poloze na břiše. Současně zvedáte nohy i ruce,které jsou natažené ( uce můžete mít spojené).V této poloze setrvejte přibližně 5 vteřin a následně se přetočte v této poloze na záda. Což znamená, že ruce i nohy jsou stále zvednuté. V této pozici vydržte 5 vteřin a poté se opět otočte na břicho do pozice supermana. Cvik opakujte 15krát.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.