Mačingová dieta

Existují stovky diet, které slibují rychlý a zaručený úbytek hmotnosti bez následného jo – jo efektu. Jednou z nich je v poslední době hodně diskutovaná dieta podle Mačingové.

Sama autorka ale svůj stravovací režim nepovažuje za dietu, ale za začátek nového, zdravějšího životního stylu.

Mačingová dieta stojí na detoxu

První a nejdůležitější fáze diety trvá čtyři týdny a je naprosto zásadní. Podle jídelníčku, který je třeba přísně dodržovat, se stravujete po dobu 28 dní a tím tělo očistíte od toxinů a zbavíte přebytečné vody. Většina potravin je po tu dobu zakázaná, je přesně daný seznam těch surovin, z nichž můžete jídla připravovat.

Není povoleno potraviny zaměňovat, takže pokud například nejíte brokolici nebo červenou řepu, není dieta pro vás to pravé. Stejně tak se nedoporučuje prohazovat pořadí jídel během dne, dietní plán je totiž sestaven nejen podlevýživových hodnot, ale také podle času, kdy dané nutrienty konzumujete.

Kombinace známého aneb v čem je Mačingová revoluční

Po startovacím detoxu přichází druhá fáze, kde autorka doporučuje buď střídání živočišných a rostlinných potravin podle dní (jako před časem Kořínková) nebo dietu podle krevních skupin. Nemusíte si hlídat množství konzumované potravy ani počítat energetický příjem (jako u Atkinsona), jen je nutné dodržet pravidlo, že nejíte nic dvě hodiny před spaním.

Na první pohled se dieta Antonie Mačingové jeví jako kompilace několika známých a celkem fungujícíh diet, v něčem se však přece jen liší. Je to právě ten měsíční detox, který vás má zbavit všech špatných látek v organismu a všech špatných stravovacích návyků. Myšlenka je to sice úctyhodná, problém je ale v nedostatku bílkovin, které během detoxu přijímáte. Ten má za následek úbytek svaloviny, která je nezbytná pro správně fungující metabolismus. Rychlý úbytek během první fáze tedy není ztrátou tuků, ale odvodněním a úbytkem svalů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *