Co dělat a nedělat během těhotenství?

Během těhotenství se tělo ženy musí poprat nejen s novým životem, který v něm roste, ale i s velkým návalem hormonů, které jsou v tomto období doslova jako na houpačce. Těhotné ženy a zvláště pak ty, které miminko čekají poprvé v životě, pak hledají rady, tipy a doporučení, co mohou a nemohou během těhotenství dělat. Je pravda, že seznam věcí, jež jsou pro budoucí maminky zakázané nebo naopak doporučené, je poměrně dlouhý a nejednu těhulku tak může zmást.

Víte, co můžete a nemůžete dělat během těhotenství?

Když jste těhotná, máte zodpovědnost nejen za sebe, ale i za své nenarozené miminko, které celých 9 měsíců nosíte pod srdcem. Proto je důležité dbát na rady a doporučení lékařů nebo i zažitých věcí, které vám říkají, co byste během těhotenství měla či neměla dělat.

Co v těhotenství nedělat:

 • Nekouřit

  Klasika. Pokud jste kuřačka, měla byste cigarety zahodit s prvním pozitivním těhotenským testem. Kouření není pro nenarozené miminko zdravé.

 • Nepít alkohol

  Další věc, která vás na seznamu věcí, jež byste v těhotenství dělat neměla, určitě nepřekvapí. Alkohol je zlo, které škodí zdraví vašemu, tak i vašeho miminka.

 • Nedržet dietu

  Divili byste se, kolik těhotných žen je natolik posedlých svou postavou, že i přes skutečnost, že v sobě nosí nový život a potřebují mít sílu jak pro sebe, tak i pro něho, drží drastické diety. Přitom právě vaše strava ovlivňuje budoucí zdraví miminka, dieta tomu ale rozhodně nepomůže.

Co v těhotenství dělat můžete:

 • Zdravě cvičit

  Pokud jste byla před otěhotněním fyzicky aktivní, nemusíte se sportování vzdávat ani teď. Samozřejmě to chce být hodně opatrná a nic nepřehánět, určitě nepočítejte s tím, že budete jako těhotná zvedat činky. Každopádně nějaké lehké a ne tolik náročné cvičení určitě zvládnete.

 • Hodně spát

  Pokud můžete, co nejvíce spěte. Až se vám miminko narodí, bude pro vás spánek nedostatkovým zbožím, za které byste byla ochotna zaplatiti zlatem. Mimo to odpočinek potřebujete, uvědomte si, že v sobě nosíte nový život, který spotřebovává vaši energii a tu je někde potřeba doplnit.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.