Co si sbalit do porodnice – podrobný návod

Narození miminka se nezadržitelně blíží a vy už se pomalu chystáte na pobyt v porodnici. nebo aspoň plánujete, co všechno si s sebou zabalíte pro sebe a co budete potřebovat pro miminko. Snad vám budou k užitku následující tipy.

Jestliže vaše těhotenství probíhá normálně, zhruba od 35. týdne byste měli chystat věci, které budete v porodnici potřebovat. V první řadě potřebujete mís s sebou vaše doklady, kromě občanského a těhotenského průkazu byste měla mít kartičku zdravotní pojišťovny a prohlášení o jménu dítěte, aby nemocnice mohla vyřídit rodný list dítěte.

Během porodu a po něm

Věci pro matku se dají rozdělit na ty, které potřebujete před a během porodu a pro období po něm. Jestliže nejedete do porodnice na poslední chvíli, ale naopak musíte ještě čekat na předporodním oddělení, budete pravděpodobně rádi za nějaké občerstvení, tedy hlavně pití, případně nějaký malý snack, například energetické tyčinky. Jinak vám na toto období bohatě postačí pohodlná noční košile. Abyste si mohla novorozeně hned položit na tělo, je lepší, když bude rozepínací na hrudi. Nezbytné jsou omyvatelné přezůvky (gumové či plastové), které můžete použít i ve sprše.

Taška pro matku

Do porodnice si ponesete dvě tašky: jednu pro matku a také výbavičku pro miminko. Matka bude v době po porodu potřebovat nejméně jednu noční košili s rozepínáním vepředu, aby mohla kojit, dále bavlněné nebo jednorázové poporodní kalhotky, kojící podprsenku s vložkami do podprsenky, župan, ručník a osušku. Přezůvky volte omyvatelné, takové, které se dají použít i ve sprše, a do nich ponožky. Docela určitě budete potřebovat hygienické potřeby, kromě běžné kosmetiky nezapomeňte na porodnické vložky a toaletní papír.

Taška pro miminko

Většina nemocnic má pro miminka dostatek prádla a je asi lepší využívat to nemocniční, než zajišťovat pravidelný odvoz použitého a dovoz čistého. Vlastní oblečení tedy obvykle postačí jen to na cestu. Sbalte takové, aby odpovídalo roční době – v zimě určitě i teplý fusak. V každém případě se do porodnice vybavte jednorázovými plenami nejmenší velikosti, vlhčenými ubrousky a přebalovacími podložkami. Můžete si přibalit 2 – 3 látkové pleny a deku.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.