Nejkritičtější fáze výchovy dítěte

Mít děti je radost. To se sice všude píše a pěkně se to poslouchá, když ještě žádné děti nemáte. Každý rodič nám ale dá jistě za pravdu, že ne vždy jsou chvíle s dětmi zalité sluncem. Kromě toho, že je to s dětmi zábava, hodně se nasmějete a často vás dostanou do situací, které sice v první chvíli tak vtipné nejsou, ale časem se jim s chutí zasmějete, jsou to i velké starosti. Každý rodič se tak obává, kdy přijdou nejkritičtější fáze výchovy dítěte, protože co si budeme nalhávat – v takových chvílích nám děti umí dát pořádně zabrat!

Nejkritičtější fáze výchovy dítěte – na co se můžete těšit?

Ačkoli každý rodič s nadšením tvrdí, že jeho dítko je nejhodnější, musíme si všichni sáhnout do svědomí a upřímně přiznat sami sobě, že to zase taková pravda není. Všichni tak musíme absolvovat nejkritičtější fáze výchovy dítěte a doufat, že ona zatěžkávací období nebudou dlouhá a že nás nebudou stát nervy.

  • Novorozenec

    Začněme tedy pěkně od začátku, tedy od novorozeného miminka, které tak nádherně miminkovsky voní, že by jen málokdo tvrdil, že to nebude až takový med. Samozřejmě, každé dítko je jiné, ale většina maminek nám dá za pravdu, že první zlomový okamžik přichází právě v tomto období. Tehdy miminko jen pláče, spinká, pláče, v noci se často budí. A to je pořádný záhul.

  • Batole

    Především pak období vzdoru, které zpravidla přichází mezi druhým a třetím rokem. Jakmile si dítko uvědomí, že by na věci taky mohlo mít svůj názor, začíná pro mnohé rodiče peklo na zemi. V tomto období pak přichází scénáře, které jste možná slyšeli od jiných maminek nebo je četli na internetu – dítko vztekající se v obchodě, na chodníku, v autobuse, hysterický pláč, křik a zoufalství rodičů.

  • Puberta

    Možná se vám to zdá jako obrovský skok, když od batolete přeskočíme až k puberťákovi. Jenže období mezi tím se zvládnout bez větších potíží a komplikací. V období puberty nastává další zlom, tehdy si děti začínají myslet, že snědly všechnu moudrost světa, všechno vědí nejlíp a už mají právo na to, aby si mohly říci svůj názor. Dobrou zprávou je, že i tohle období jednou přejde, jen někomu to trvá, než ho ta puberta opustí.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.