Tipy, jak na zelenou vodu v bazénu

Češi si v bazénech libují. Téměř každá rodina dnes má na zahradě svůj bazén, v němž tráví horké letní dny. O vodu v něm se ale musí pravidelně pečovat, aby koupání bylo vůbec možné.

Především se musí z vody odstranit všechno, co do ní napadá. užitečným pomocníkem pro tento případ je bazénový vysavač, který vás zbaví nečistot na dně, ale i na stěnách bazénu. I tak se ale může stát, že se voda po několika dnech zakalí nebo dokonce zezelená.

Jak na zelenou vodu

Voda obvykle zezelená, když necháte bazén odkrytý a voda v něm je vystavená horku nebo dešti. Začnou se v ní množit řasy. Po pár dnech je nemožné se v ní koupat, aniž by hrozilo zdravotní riziko. Co s tím?

Základem správné péče o vodu v bazénu je kvalitní filtrace a bazénová chemie.

Filtrační jednotka, aby se dobře dokázala postarat o vodu v bazénu, musí mít odpovídající výkon. Vybírejte takovou, která zvládne přečerpat všechnu vodu v bazénu 2x za den.

Písková filtrace je v mnoha ohledech výhodnější a účinnější než kartušová. Zatímco kartušový filtr musíte i několikrát za sezónu vyměnit, pískový stačí 1x týdně propláchnout. Na pískovou filtraci navíc můžete napojit další pomocníky, například vysavač.

Bazénová chemie, kterou používáte, musí odpovídat hygienickým a zdravotním standardům a být řádně testovaná. V obchodech se setkáte s prostředky různých výrobců, jejich jednotlivé přípravky svými účinky na sebe navazují a dokáží zajistit komplexní péči o vodu.

Chlor šok je nejúčinnější způsob, jak se zbavit zelené vody. Ve chvíli, kdy zjistíte, že vám voda v bazénu zezelenala, je nutná rychlá aplikace (můžete bazén klidně i předávkovat, chlor během několika dní zcela vyprchá) granulovaného chloru.

PH balance – během úpravy vody je nutné srovnat i pH vody, optimální hodnota pH je cca 7,2-7,4. I pro tento případ existuje vhodný přípravek a jeho aplikace je nutná vždy, když se voda zakalí nebo zezelená.

Kombinací šokového chloru, pH balance a přefiltrování vody (měla by projít přes filtr dvakrát, přičemž v půlce filtrace pískový filtr propláchněte) se zbavíte řas ve vodě a ta bude zase průzračně čistá

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.