Co proti stresu? Zkuste malování podle čísel!

Stres jistě často sužuje snad všechny z nás a jen těžko se mu lze vyhnout. Právě proto je důležité umět si najít únik od každodenních problémů a odpočinout si. Pro některé je takovýto relax sport, dívání se na filmy či rozmazlování se ve wellness.

Pokud jste však stále nepřišli na to, co vám zaručeně pomůže se odreagovat od problémů, vyzkoušejte malování podle čísel. Jedná se o skvělou kreativní činnost, díky níž ulevíte nejen hlavě.

Co je malování podle čísel?

Pokud se rozhodnete začít s malováním podle čísel, prvním krokem vstříc této činnosti je najít si obchod, ve němž seženete speciální plátna pro tento druh malování. Jedná se o plátno, které má na sobě výrazné kontury s danými čísly, které pak stačí jen vybarvit.

V balení vám kromě samotného plátna přijdou také speciální barvy, každá patří k danému číslu. Díky tomu se z vás může stát umělec i přesto, že se necítíte na tvorbu vlastních obrazů. Součástí balení bývá také několik štětců o různé tloušťce, ty vám pomohou dovést obraz k dokonalosti v každém detailu.

Malování podle čísel
Malování podle čísel

Jak malovat podle čísel?

Při malování na plátno podle čísel vás předtištěná čísla povedou krok po kroku, a vám tak bude pod rukama vznikat originální obraz. Nemusíte se bát, že by se vám nedařilo, tento způsob malování je přívětivý pro každého.

Vzniklý obraz pak může sloužit jako skvělý dárek nebo jako dekorace vašeho interiéru. To už pak záleží jen na vás, co s ním uděláte. Hlavní však je ona výtvarná činnost, díky které přijdete na jiné myšlenky a necháte se unést do světa umění.

Motivy obrazů

Ačkoliv by se mohlo zdát, že malování podle čísel bude velmi omezené, co se motivů týče, je tomu přesně naopak. Vybrat si totiž můžete z opravdu velkého množství, ať už máte rádi cokoliv. Může to být abstrakce, ale i různé druhy zvířat, hrdinů z pohádek a filmů či celebrity. Dokonce si můžete zkusit namalovat i díla slavných autorů, mapy světa a přírodu. Záleží tedy jen na vás, po čem sáhnete.

Díky této variabilitě můžete různými obrazy vyzdobit celý byt, pokud máte rádi umění a toužíte po něčem originálním.

Malování podle čísel
Malování podle čísel

Obrazy z vlastní fotografie

Ovšem pokud byste si i přes širokou nabídku nevybrali z nabízených motivů, můžete zvolit také výrobu obrazu z vlastní fotografie. Díky tomu získáte plátno přímo na míru. Namísto obyčejných fotografií tak můžete daný okamžik zvěčnit i jiným způsobem. Kresba podle fotografie pak může posloužit jako skvělý dárek pro někoho, na kom vám záleží.

Na výběr máte buď z obyčejného plátna, které je nutné před malováním napnout na rám, ovšem jednodušší variantou je pořídit si již napnuté plátno na dřevěném rámu. Pak ho již stačí jen rozbalit a hned se vrhnout do malování.

Jak se připravit na malování

Základem pro každé malování je připravený čistý pracovní prostor. Dále budete samozřejmě potřebovat také plátno, barvičky, různé štětce a misku s vodou pro čištění štětců.

Postup malování záleží jen na vás, praktičtější však je snažit se vyplnit nejprve jedno dané číslo. Předejdete tak neustálému otevírání barev, které by mohly zbytečně vysychat.

Malování podle čísel na plátno
Malování podle čísel na plátno

Co když si spletu barvu?

Je důležité pro každé políčko dle jeho velikosti zvolit správný štětec, abyste vystihli i ty nejmenší detaily. Pokud po vymalování budou vidět předtištěné linie, stačí barvu nechat uschnout a poté udělat další vrstvu. To samé platí i pro případ, že políčko vymalujete špatnou barvou. Nesnažte se ji umýt či jinak sundat, jednoduše ji nechte zaschnout a poté přemalujte.

Při dokončení malování si dejte pozor na správné uzavření kalíšků s barvami, aby vám zbytečně nevysychaly. Pokud k tomu však i přesto dojde, můžete doobjednat danou barvu a obraz tak dokončit.

Jestliže vás láká malování, pak by to na plátno s čísly mohlo být skvělým začátkem. Nejen, že vám tato činnost uleví od stresu, ale navíc v sobě třeba objevíte skrytého umělce a barvám a plátnu se začnete věnovat intenzivněji.

Zdroj obrázků:
Vymalujsisam.cz

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.