Stavíte nebo právě rekonstruujete svůj dům? Vsaďte na nenahraditelný stavební materiál, kterým je dřevo

Ač se s postupem času setkáváme s mnoha novými technologiemi a díky tomu nás neustále zaplavují nové a nové typy materiálů (dle slov výrobců vždycky o něco lepší, než ty předchozí), spoustu lidí stále neváhá a raději vsadí na osvědčenou klasiku, která už léta přetrvává a jen tak ji z pomyslného trůnu nikdo nesesadí. Asi správně tušíte, že řeč je o dřevu jako stavebním materiálu.

Dřevostavby jsou u lidí čím dál tím populárnější

I když pár let zažívaly celkový útlum, v poslední době se dřevostavby opět hlásí o slovo. Pojem dřevostavba znamená, že se ze dřeva nevytváří jen klasické stavební položky (trámy, krov, podklad střešních tašek tvořený latěmi), ale kompletně celý objekt.

Dokonce i rekonstrukce stávajících cihlových budov se doplňuje o elegantní dřevěné schody nebo podlahy, které dodají domovu zcela jiný nádech. Výjimkou nejsou ani stropy, venkovní terasy nebo například pobití stěn jednotlivých místností. Dřevo je zkrátka šik a pokud jste rádi moderní, budete jej nakonec chtít taky.

Na co vsadit při rekonstrukci či stavbě domu?

Novým i stávajícím domům se doporučuje k obkládání využít tradiční tatranský profil, který se dá použít jak v interiéru, tak v exteriéru. Jeho využití je tedy opravdu široké a navíc stále veřejností oblíbené.
Oblibě se těší zejména díky svému krásnému autentickému vzhledu a kvalitě zpracování. A kvalita a vzhled jsou přece ty nejdůležitější aspekty, které musí váš domov splňovat. Z hlediska funkčnosti se pak pyšní výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a kromě toho také dlouhou trvanlivostí.

Toužíte celý život po tom, aby váš dům nevoněl dřevem jen zevnitř, ale i zvenčí? K tomu vám jednoduše dopomůže populární srubový obklad, který z vašeho domova udělají pohádkovou chaloupku. Ty nejkvalitnější srubové obklady se vyznačují především dlouhou životností a pak také odolní vůči plísněmi. Kromě toho také vyniká svou přizpůsobivostí povětrnostním podmínkám.

Změňte své sny ve skutečnost

Žijeme v době, kdy máte své sny o dřevěném příbytku na dosah ruky. Stačí se jen rozhodnout, začít jednat a hlavně sehnat spolehlivou společnost, která dokáže zajistit kvalitní materiál.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.