5 nejlepších lyžařských středisek v Rakousku

Rakouská lyžařská střediska patří k těm nejvíc vyhledávaným mezi českými lyžaři. Není na tom nic tak udivujícího, vždyť Rakousko je náš soused a Alpy jsou tak lákavé.

V rakouských Alpách si na své přijdou nejen zkušení lyžaři, ale i začátečníci či rodiny s dětmi. Od pohodlného ubytování v malebných vesničkách, přes výborné restaurace k perfektnímu vybavení snowparků tu najdete úplně všechno, co potřebujete k perfektní zimní dovolené. Ze všech možných lyžařských středisek vám přinášíme informace o pěti nejlepších.

Při cestách autem do lyžařských středisek nezapomeňte koupit, že je nutná dálniční známka Rakouska.

Ischgl

Ischgl je jedno z nejlepších lyžařských středisek celých Alp. Až 238 km tratí a 515 hektarů plochy, kde se dá lyžovat, propojuje Rakousko se Švýcarskem a tvoří tak jednu z největších lyžařských oblastí. Mezi evropské rarity patří převýšení sjezdovek – Hned 20 lanovek v Ischglu končí v nadmořské výšce nad 2 600 metrů, sedm pak nad 2 800 metrů, přitom dojezd je v 1 400 m n. m.

Sölden

V Rakousku patří Sölden mezi nejoblíbenější lyžařské resorty pro svou kombinaci skvělého lyžování i zázemí luxusních hotelů a živých restaurací. Městečko Sölden leží téměř na konci Öetztalského údolí, najdete tu špičkové svahy i ledovcové lyžování. Na zdejší sjezdovce se každoročně roztáčejí kola největšího lyžařského podniku, světového poháru v lyžování.

St. Anton am Arlberg

Středisko nabízí nádherné scenérie, skvělé sjezdovky, spousty volného terénu pro freeride, dostatek sněhu a výborné služby i servis. Lyžuje se převážně na strmějších sjezdovkách, je zde opravdu hodně nejtěžších (černých) sjezdovek, proto bude skiareál lákat hlavně zkušené lyžaře.

Obertauern

Právě tady je každý nejvíc sněhu z celého Rakouska. Lyžařské středisko proslavila skupina Beatles, která tu kdysi natáčela svůj slavný film Help! Středisko láká kromě ideálních sněhových podmínek i svým charakterem. Na sjezdovky se v Obertauern dostanete ze svého hotelu pěšky, auto nebo skibus tu vůbec nepotřebujete. K dispozici je tu 100 kilometrů sjezdovek, 26 moderních lanovek a přes 30 kilometrů běžeckých tratí.

Stubai

Stubaiské údolí leží v Tyrolských Alpách a nachází se zde největší ledovcový skiareál v Rakousku. Kromě superdlouhých sjezdovek a propracovanému systému služeb nabízí Stubai i wellness na špičkové úrovni a taky nejvýše položenou “čepicovou” restauraci Schaufelspitz (dvě “kuchařské čepice” a patnáct bodů prestižního ocenění Gault-Millau).

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.