Feferonky – pomoc při hubnutí

Feferonky – chcete-li chilli papričky, patří k teplomilným rostlinám. Jejich pálivé plody někteří milují a druzí naopak nemohou ani cítit. Ovšem pravdou zůstává, že mají kladný vliv na lidské zdraví.

Obsahují mnoho zdraví prospěšných látek, kde se řadí i kapsaicin, který pálivost sice způsobuje, ale má řadu léčebných účinků proti nádorovým onemocněním. Dále v nich najdeme vitamín A, B, C, E, K, kyselinu listovou, cholin, betakarotén, lutein, kyselinu pantotenovou, sacharidy, bílkoviny, tuk, vlákninu, železo, hořčík, vápník, draslík, fosfor, zinek, sodík, měď, mangan, selen, omega 3 a omega 6.

Zdraví prospěšné vlastnosti feferonky

Na tak pálivou potvůrku je to poměrně slušný koktejl vitamínů. Nutriční hodnota čerstvé chilli papričky na 100g je přibližně 40 kalorií, 8 g sacharidů, 2g bílkovin a stejné množství vlákniny. Působí jako přírodní anestetikum i afrodisiakum, mimo jiné podporují zrychlení metabolismu – tedy hubnutí a normalizují cukr v krvi. Chilli papričky jsou oblíbeným ochucovadlem jídel především u mužské populace. Ovšem v rozumné míře je zvládnou konzumovat i ženy. Navíc se mohou přidávat i do zdravých nápojů. Jejich pravidelnou, ale umírněnou konzumací lze lidské tělo zbavit mnoha škodlivin, normalizovat cukr v krvi, odstranit různé záněty z těla a pomohou i s hubnutím, jelikož rozpalují tuk. Ovšem nic se nemá přehánět. Určitě zde neplatí pravidlo, že čím více papriček – tím více „šlank“ budu. Jejich nadměrná konzumace může přinést řadu zdravotních neduhů.

Feferonky a hubnutí

Celé tajemství tkví v již zmiňovaném kapsaicinu, který má spojitost s „hnědým tukem“. Velká část tuku v lidském těle je bílá, jehož nadbytečné množství vede k obezitě. A opačně hnědá tuková tkáň tvoří pouze drobné procento celkového tuku. Během výzkumu se prokázalo, že po expozici kapsaicinu byla vyšší úroveň činnosti hnědého tuku. Je tedy vysoce pravděpodobné, že feferonky dokážou zrychlit metabolismus aktivací hnědé tukové tkáně.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.