Co jste nevěděli o striích

Možná i vy znáte malé nevzhledné jizvičky, které se vám vytvoří na těle při výkyvech váhy, v těhotenství nebo díky genetickým dispozicím. Jste si ale jistí, že o striích, neboli pajizévkách víte opravdu všechno? Hned vedle celulitidy se jedná o největší postrach žen a dívek.

Strie znají muži i ženy

Rozhodně si nelze myslet, že jsou strie problémem pouze ženským. Kdepak! I muži mají s jizvičkami na kůži problém, ale možná je neřeší tolik, jako něžné pohlaví. Často se vytváří v těhotenství, kdy je ženina kůže na bříšku a bocích hodně napínána a popraská. Objevit se mohou i při velkých a náhlých výkyvech hmotnosti, kdy se tělo nedokáže tak rychle vyrovnat se změnami.

Co (možná) nevíte o striích

Ať už strie máte nebo ne, následující řádky vám možná prozradí informace, které jste o těchto jizvičkách nevěděli.

  • Jsou trvalé

    Trochu smutnou zprávou je, že jakmile se vám na kůži strie udělají, už nikdy nezmizí. Nelze se jich zbavit, maximálně je můžete pomocí krémů zbavit tmavého odstínu. Jakmile zesvětlají, už nejsou tolik vidět, což vás možná trochu uklidní.

  • Svědění pokožky

    Vzniku strií předchází svědění pokožky v místech, kde se kůže hodně napíná a kde hrozí, že se strie vytvoří. Svěděním vám dává tělo najevo, že se něco děje a že s vaší kůží není všechno v pořádku. V tu chvílí sáhněte po hodně mastném krému a mažte, mažte, mažte!

  • Popraskání elastických vláken

    Mnoho lidí si myslí, že strie vznikají díky poškození povrchu kůže, ale není to pravda. Strie se vám na těle vytvoří tehdy, kdy popraskají elastická vlákna pod povrchem kůže.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.