Kokosový olej – jak, kdy a na co ho použít?

Kokosový olej představuje univerzálního pomocníka, kterého si zkrátka musíte zamilovat. Jeho všestranné využití je natolik pestré, že si každý dokáže najít minimálně jeden důvod, proč jej používat. Využívá se nejen v kuchyni, ale i v oblasti pečující kosmetiky a u vás doma by tak rozhodně neměl chybět!

Proč si oblíbit kokosový olej?

Kvalitní čistě panenský kokosový olej je poklad. Pokud je vyroben za správného postupu, pak jej využijete nejen při péči o své tělo, ale i při přípravě chutných pokrmů. Pojďme si teď společně říci, jak se dá kokosový olej využít!

 • Pomůže vám zhubnout

  Snažíte se zhubnout? Studujete nejrůznější články, čerpáte informace a hledáte způsoby, se kterými se vám podaří dosáhnout vysněné postavy? Zkuste se spolehnout na olej z kokosu, který je pro redukci hmotnosti doporučován i zkušenými odborníky – a ti přeci musí vědět, co je pro vaše zdraví prospěšné. Dobrou zprávou je, že se v těle neukládá, ale rozkládá se na glukózu.

 • Obohatí vaše jídlo

  S kokosovým olejem si můžete skvěle pohrát v kuchyni. Pokud rádi vaříte, máte rád nové recepty a nebojíte se netradičních chutí, s klidným srdcem to vyzkoušejte. Olej má velice příjemnou lahodnou chuť, krásně voní a ponechává si všechny důležité vitamíny, které prostřednictvím jeho konzumace načerpáte do těla. Dá se použít jako součást různorodých pokrmů nebo na smažení.

 • Pečuje o vaše tělo i vlasy

  Dalším využitím kokosového oleje je péče o vaše tělo i vlasy. Můžete jej používat místo tělových olejů, krémů nebo mlék, protože je hravě nahradí – ba dokonce ještě předčí. Krásně se vstřebává do pokožky a jeho výhodou je, že za sebou nezanechává mastný film. Oceníte jej i při péči o vaše vlasy, kdy si z něho můžete udělat zábal a udělat něco prospěšného pro roztřepené konečky a suché lámavé vlasy.

 • Funguje jako balzám po holení

  Holení představuje nedílnou součást moderního světa a společnost po ženách holení určitých částí těla dokonce vyžaduje – například neoholené podpaží je považováno za faux-pas! Ne všem ale holení vyhovuje, mnohé z vás možná trpí na podrážděnou pokožku, a proto se holení vyhýbáte. Namažete-li si pokožku po holení kokosovým olejem, budete mile překvapeni, co to s ní udělá. Bude krásně hebká, vláčná a bude příjemně vonět.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.