Co dát miminku k prvním narozeninám: tipy na dárky

Blíží se první narozeniny miminka vaší kamarádky či někoho z rodiny? Nevíte si rady s výběrem vhodného dárku pro tak malého človíčka? Máme pro vás několik tipů, které jsou nejenom praktické, hravé, ale také nápadité. Můžete se spolehnout, že s následujícími tipy rozhodně zazáříte.

Praktický i nápaditý zároveň

Pokud se domníváte, že si miminko svoje první narozeniny nabude pamatovat, nejspíš máte pravdu, ale buďte si jistí, že jeho rodiče ocení vaši snahu a nápaditost. Proto se snažte vybírat takový dárek, který bude praktický, ale zároveň i pěkný. Vybrat skvělý dárek pro roční dítě není žádná věda! Praktickým a zároveň vzdělávacím dárkem může být knížka do vody. Tu si může dítko brát se sebou i do vany a listovat si v ní, zatímco se bude cachtat.

Investice do budoucna

Pokud chcete zazářit jako správná tetička či strýček, darujte ročnímu miminku metr. Jeho rodiče ho mohou umístit například na zeď – a každý rok zaznamenávat, jak jim jejich dítě roste před očima. A kdy jindy začít než na prvních narozeninách? S tímto dárkem rozhodně zabodujete a rodiče pravděpodobně i dojmete, protože budou mít v budoucnu památku na to, jak rychle jejich dítě rostlo. A z měření se může stát každoroční narozeninová tradice.

Vzdělávání s magnetky

Všechny dětí si rády hrají. Proč jim proto nedarovat speciální magnetky pro děti? Jakou sadu vyberete, to záleží pouze na vás. Buď můžete vsadit na zvířátka, předměty nebo na číslice a písmena. S pomocí hravých magnetů se děti nejenom zabaví, ale i naučí něco nového. A rodiče budou rádi, že jste jejich ratolesti pořídili dárek, který je i něco naučí.

Pokud vyrážíte na dětskou oslavu, dejte si záležet i na výběru dárku. Kupte oslavenci něco, co mu bude v dospělosti připomínat jak rostlo, nebo mu dopřejte něco, s pomocí čehož se bude učit a co mu dodá nové znalosti a podněty.

Zdroj obrázku:
Igisheva Maria / Shutterstock.com

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.