Cviky s kettlebell, se kterými byste měli začít

Víte, co je kettlebell? Pokud ne, pak je určitě dobře, že jste se rozhodli přečíst si dnešní článek! Cizokrajně znějící cvičební pomůcka je znovuobjeveným hitem a v poslední době se opět hlásí o vaši přízeň. S pomocí kettlebell si můžete zpevnit postavu, zvýšit svalovou vytrvalost, spálit přebytečné tuky a zlepšit fyzickou kondici a to vše z pohodlí vašeho domova, aniž byste museli utrácet peníze za permanentky do fitka.

Co je kettlebell?

Ještě než se podíváme, jaké cviky byste mohli jako začátečníci vyzkoušet, nebude určitě od věci, když si tuhle old school cvičební pomůcku trochu blíže představíme. Kettlebell je cvičení pomůcka původem z carského ruska, kde se jí říkalo girja. Má podobu litinové koule s placatým dnem, díky kterému dokáže držet na místě a její nedílnou součástí je ucho, chcete-li madlo. K dostání jsou v několika provedeních, které se liší svou hmotností.

Jak cvičit s kettlebell?

Cviků existuje hned celá řada, ještě než to ale začnete zkoušet, měli byste vědět, jakým chybám se vyvarovat. V první řadě je to nutnost dostatečně se rozcvičit a připravit svaly na následnou zátěž. Jakmile se před cvičením nerozcvičíte, což samozřejmě platí u jakéhokoli druhu cvičení či fyzické aktivity, budou vás po cvičení bolet svaly a všichni dobře víme, jak to dopadá: vás to začne bolet, další dny jste namožení a na cvičení se raději vykašlete. A to je škoda, navíc úplně zbytečná. Další chybou je přeceňování svých možností, kdy si hned na začátek naložíte zbytečně velkou váhu. Tady hrozí nejen bolestivé namožení svalů, ale i jejich zranění, což může být daleko vážnější a především bolestivější.

Cviky s kettlebell

V následujících videích najdete cviky, které můžete s touto cvičení pomůckou vyzkoušet.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.