Sušení prádla v zimě: jaké jsou možnosti?

Je tu konec října a do nejchladnějších zimních měsíců už tak moc času nezbývá. Možná už teď přemýšlíte nad věcmi, které vás s příchodem zimy neminou, jako například jak často přes den větrat, na kolik stupňů topit v noci, jak skladovat dřevo u krbu a možná se zamýšlíte i nad tím, jak vyřešíte sušení prádla v zimě. Co si budeme povídat: sušení prádla v zimě je jedním z nejdiskutovanějších témat, které spoustě hospodyněk jednoduše nedá spát. A víte co? My jsme se nad tímto problémem zamysleli za vás a přinášíme vám několik tipů.

Jak na sušení prádla v zimě

Sušení prádla v zimě je pro celou řadu žen noční můrou. Zatímco v létě můžete prádlo sušit venku a na šňůrách ho nechat klidně až do devíti, aniž by vám navlhlo, v zimě si tenhle luxus dopřát nemůžete. Nebo snad ano? Jaké jsou vlastně možnosti? Ty vám prozradíme v následujících řádcích!

Tip první: venku

Zamysleli jste se někdy na tím, jestli můžete i v zimě, když venku mrzne a třeba i sněží, dát prádlo ven? A víte, jaká je odpověď? Můžete! I naše babičky to takhle dělávaly a všichni moc dobře víme, že babičky byly moudré ženy, které pro všechny své činy měly dobrý důvod. Tak proč to nezkusit jako ony? Jakmile prádlo vyperete, pověste ho ven a nechte ho zmrznout. Pak jej vezměte zpět domů a nechte povolit, prádlo budete mít krásně proschlé.

Tip druhý: v sušičce

Máte-li v koupelně nebo někde v komoře místo navíc a disponujete volnými finančními prostředky, pak uděláte nejlépe, když investujete do pořízení sušičky. Nejedna hospodyňka by vám mohla potvrdit, že jakmile se v jejím životě objevila sušička, stal se rázem jednodušší a pohodlnější. Kromě toho by vás už nemuselo trápit, jak sušit prádlo v zimě, protože tahle otázka by byla jednou pro vždy vyřešená. V tomto případě však doporučujeme koupi spotřebiče dobře promyslet. S nákupním rozhodováním vám pomohou například recenze a srovnání parametrů sušiček prádla.

Tip třetí: v místnosti

Jestliže výše zmíněné možnosti nepřipadají ve vašem případě v úvahu, můžete sušit prádlo doma. Nejlépe ale uděláte, když dáte sušák s prádlem do méně frekventované místnosti, která se dá dobře větrat – doporučujeme například pokoj pro hosty, případně pokoj vašeho dítěte, které je třeba přes týden na intru. Rozhodně nesušte prádlo v koupelně, která bývá zpravidla malá a ani větrán zde není zrovna nejlepší.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.