Chcete se zbavit chloupků? Vyzkoušejte epilátor nebo tyhle další rady

Odstraňování chloupků je pro mnoho lidí už neodmyslitelnou součástí jejich životů. Především v létě, kdy většina žen nosí kraťasy, sukně nebo šaty, přichází čas holení nohou. Každá z nás se chce blýsknout hladkou pokožkou bez chloupků.

Dříve odstraňování chloupků nebylo tolik rozšířené, dnes si naopak neumíme představit například nevyholené podpaží. Naštěstí známe řadu způsobů, jak nechtěné chloupky odstranit.

Epilátory

Na dnešním trhu je mnoho různých výrobců epilátorů a depilátorů, které mají mnoho funkcí. Víte jak tyto malé šikovné odstraňovače chloupků vůbec fungují?
Epilátor je proudem poháněný přístroj, který vám odstraňuje chloupky pomocí malých pinzet. Tudíž vám to chloupky neholí, ale trhá. Tento proces je skoro bezbolestný a efekt vydrží po dobu několika týdnů. U většiny přístrojů si můžete nastavit požadovanou rychlost trhání, většina je určena jak do mokrého tak suchého prostředí. Můžete se tak efektivně zbavit chloupků ve sprše či ve vaně.

Epilace pomocí světla

V posledních letech se na trh dostává nová technologie IPL, a tou je odstraňování chloupků pomocí světla. Chytrá technologie, která si sama nastaví intenzitu světla podle vaši pleti. K použití vám stačí pouze tento epilátor, nepotřebujete k tomu žádné speciální gely či lampy. Po prvních 12 ošetřeních v různých časových rozestupech vám vydrží hladká pokožka až půl roku.

Odstraňování chloupků voskem

Jedním z dalších způsobů odstraňování chloupků je odstraňování voskem. V drogeriích se dají přímo koupit voskové pásky, které pouze zahřejete ve dlaních, sloupnete a přiložíte na část těla, kde si chcete chloupky odstranit, necháte chvíli přilnout a pak rychle strhnete. Tato metoda je bolestivá minimálně, účinek trvá několik týdnů. Na voskovou depilaci si také můžete zajít do specializovaného salonu.

Žiletky a holítka

Asi nejčastějším způsobem odstraňování chloupků je holení pomocí holítek či žiletek. Tato metoda se provádí za mokra, s holící pěnou či gelem. Přípravek nanesete na vlhkou pokožku, poté přejedete místo žiletkou a na závěr opláchnete.