Jak se obléct v horkých dnech

Blíží se letní sezóna, před slunečními paprsky už není úniku a nad tím, co si oblečete do horkého dne je přece jen dobré více přemýšlet. Hlavní slovo bude mít materiál oblečení, ale skoro stejně důležitá je i barva a střih.

Volte přírodní materiály

V letních měsících je dobré vybírat si oblečení z lehkého a prodyšného materiálu, mezi takové materiály patří například bavlna, len, přírodní hedvábí, případně kašmír. Vyhněte se oděvu z polyesteru, nylonu nebo z hedvábí umělého. Přírodní látky nechají pokožku dýchat více než syntetické materiály, jako je polyester, který díky tomu, že nemá schopnost odvádět efektivně vlhkost, zachycuje pot a vytváří nepříjemné pachy. Přírodní vlákna jsou obecně lepší při nasáknutí vlhkosti z pokožky a umožňují její odpařování z vnějšího povrchu látky. Při nakupování nových kousků na léto si povšimněte, že vyjmenované přírodní látky jsou lehké, prodyšné a pokud se podíváte proti světlu jsou často i trochu průhledné.

Barvy

Sluneční záření reaguje na barvy různými způsoby. Světlé barvy odráží světlo, takže se tradičně doporučují do horkých letních dnů, paradoxně se ale budete lépe cítit v černých volnějších šatech. Tmavé barvy sice absorbují sluneční paprsky, ale nepropouští je, takže vám je v tmavém oblečení méně teplo. Jestli nevěříte, vzpomeňte si, v jakých barvách chodí například Sicilanky, ženy v Řecku či beduíni na poušti. Samozřejmě ale pastelové barvy vypadají na opáleném těle úchvatně, takže je volba jasná.

Střih

Ne, že byste v létě nesměli nosit upnuté, vypasované oděvy, v létě ale jistě oceníte volnější střihy, Oblíbené jsou například dlouhé šaty s rozšiřující se sukní, široké kalhoty, dlouhé volné sukně, halenky a trička s volnějšími rukávy nebo bez nich, prostě oděvy, které vám zajistí dostatečnou vzdušnost a v nichž se nebudete přehřívat. V horkých slunečných dnech nezapomínejte ani n pokrývku hlavy, tedy klobouk, šátek nebo módní kšiltovku.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.