Břišní svaly – jde vybudovat dokonalý pekáč buchet?

Pravděpodobně snem každé ženy i muže je vypracovat své tělo k dokonalosti tak, aby nechyběly i viditelné břišní svaly – pekáč buchet. Předně je nutno podotknout, že každý má jinou genetiku, tudíž i svalová vlákna, takže na každého platí něco jiného. Dle knihy čtyřhodinové tělo od Timothy Ferrise je možné obelstít i genetiku a vybudovat nejen pevné pozadí, široká ramena, ale i vytoužený pekáč buchet.

Ovšem nedoporučuji takto experimentovat a spíše se řídit zdravým selským rozumem. On má ve své podstatě svaly úplně každý, protože to nám umožňuje stát vzpřímeně. Ony jsou jen mršky ukryty pod tukem. Právě zde je zakopaný pes. Vnitřní tuk se hubne úplně nejhůř, ale je to možné.

Vypracované břišní svaly u běžného smrtelníka

U pekáče buchet je rozdíl, zda jste obyčejný smrtelník a děláte to pouze pro vlastní potěšení a dobrý pocit ze sebe samého nebo hodláte soutěžit. Kolik vašich sousedek a kamarádek má pekáč buchet? Přitom mohou být i sportovně založené. U druhého případu nastupuje nelítostný trénink včetně kvalitních suplementů a ostře sledovaného jídelníčku. Jestliže si hodláte vypracovat břicho jen pro svůj dobrý pocit je cesta o něco mírnější, ale delší.

Ovšem pokud nikde nepospícháte, jsou tyto řádky určeny právě vám. Ještě než začnu psát dál, musím poznamenat, že uvedené poznatky zde se týkají žen. U mužů se díky testosteronu budují svaly úplně jinak. Osobně makám a potím krev čtyři měsíce a pomalu vylézá vánočka. Ano – vánočka, nikoliv pekáč buchet. „Six pack“který můžete vídat u žen je zásluha buďto několika let dřiny nebo suplementů. Ženy mají od přírody jinak tvarovou postavu a chcete-li přírodně vymakat bříško, počítejte dopředu s vánočkou, ať si ušetříte zklamání.

Kompletní cvičení a dynamika

V prvé řadě jde o kompletní cvičení, nikoliv se zaměřit pouze na bříško. Co se cvičení týká, zapomeňte na vše klasické, co jste doposud znaly. Zaměřit se musíte na dynamické cvičení, kde se spojí výdrž s fyzičkou. Kliky, výskoky, výkopy, kettlebell cviky, činky. Pro zpevňování a rýsování postavy se hodí menší závaží, ale více opakování. Pro budování svalové hmoty těžší váha a méně opakování. Nejsem žádný odborník, ale po 4 měsících mám vánočku a viditelné svaly na rukou i nohou. Jenže samotné cvičení nestačí, protože tělo se z větší části „peče“ v kuchyni.

Upečte si své buchty

Chcete-li skutečně viditelné svaly na břiše, budete muset minimalizovat tělesný tuk, a to se dá jen díky stravy. I kdybyste jste denně běhaly, nepůjde to. Ani 300 cviků na břicho denně vám úspěch nezaručí, pokud se svaly budou ukrývat pod tukem. A pozor – i hubený člověk může mít na spodním břiše tuk. Zkusit můžete sacharidové vlnění, mi se však osvědčila nízkosacharidová dieta. Sacharidů se bát nemusíte, ale je potřeba si ohlídat jejich příjem. Rozhodně je ze svého života nevylučujte úplně, ale 6 dní v týdnu dbejte na jejich umírněný příjem. Sedmý den si v rámci zdravé stravy dejte trochu více do nosu – říká se tomu cheat day.

Nepleťte si ho však s „přežíracím“ dnem. I tento den by měl být v rámci zdravé stravy, jen se nebojte přijímat sacharidy, ale omezit tuky. Ostatní dny jim však nedávejte příliš velkou šanci. Když se podíváte na ženy, které mají v 50letech postavu třicítky, snídají většinou vaječné bílky, svačí oříšky, obědvají kuře, svačí tvaroh a večeří tuňáka. Je to jen příklad, ale zaměřují se právě na nízkosacharidový jídelníček a zdravé tuky (ryby, oříšky atd). A nesrovnávat s muži prosím – jejich tělo funguje úplně jinak. Můj přítel má buchty a jí klidně 2x v týdnu řízky a salát. Jeho strava se od té mojí zásadně liší. Nicméně na každého člověka může platit něco jiného…je potřeba poslouchat své tělo a vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *