Nejčastější chyby při hubnutí: taky je děláte?

Ať děláte co děláte, i přes veškerou snahu se vám nedaří zhubnout. Už jste vyzkoušeli celou řadu diet, drželi jste hladovku nebo jste několik dní pili jen čerstvé šťávy. Jenže ani přesto váha jednoduše nejde dolů. Co je špatně? Jestliže se snažíte zhubnout, ale nedaří se vám, možná stejně jako spousta dalších žen a dívek děláte chyby při hubnutí, které všechnu vaši snahu sabotují.

Chyby při hubnutí, které možná děláte taky

I když se vám to zdá hloupé a možná nad tím nevěřícně kroutíte hlavou, skutečnost je taková, že mnohdy stačí i malá chyba a veškerá snaha přijde vniveč. Vy se pak trápíte, že se vám nedaří zhubnout a často své snažení vzdáváte ještě dříve, nežli vůbec stihne pořádně začít. Přitom se stačí vyvarovat následujících chyb.

Zbytečně se upínáte na malé cíle

Kdo není spokojený se svou postavou, ten se snaží udělat všechno pro to, aby na něm byly výsledky vidět co možná nejdříve. Jenže takhle to nefunguje a zvláště z hubnutí, které představuje běh na dlouhou trať. Pokud se zbytečně upínáte k malým cílům a třeba každý den stoupáte na váhu, pak se nemůžete divit, že jste zklamaní, když žádné výsledky ani úbytek na váze nevidíte. Ani nemůžete, protože to nejde jako na lusknutí prstu.

Skoro vůbec nejíte

Zhubnout neznamená držet hladovku a trápit svoje jídlo tím, že nebudete jíst. Ba naopak to funguje tak, že čím méně jíte, tím více si vaše tělo ukládá. Proto byste měli jíst poměrně často, ale menší porce. Nikoli třeba jen ráno snídat a pak už si dát zase až večeři. To je blbost.

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.