Arganový olej a jeho příznivé účinky na naši pokožku

Víte, který olej je na světě nejvíc ceněný? Ano, je to arganový olej. Stoprocentní arganový olej obsahuje až 80 % esenciálních mastných kyselin, vitaminy A a E, tokoferoly a karoten. Mimořádně vysoký je obsah antioxidantů, které přispívají k ochraně a regeneraci buněk. Díky tomuto skvělému složení je kosmetika s arganovým olejem tolik žádaná.

Arganový olej pochází z Maroka, ze stromu zvaného argánie trnitá, jehož plody jsou tak plné živin a lahodné, že kvůli nim lezou kozy na stromy.  Místní obyvatelé olej z jeho semen již tisíce let používají nejen na vaření, ale také v léčbě řady onemocnění kůže a vlasů. Pro jeho hydratační a vyživující účinky je dnes oblíbeným kosmetickým přípravkem na celém světě.

Účinky arganového oleje na pleť

Arganový olej poskytuje vaší pleti opravdu komplexní péči: 

  • zbavuje ji přebytečného mazu
  • vyživuje ji a hloubkově hydratuje
  • zpomaluje tvorbu vrásek, podporuje tvorbu kolagenu a elastinu v pokožce
  • chrání ji před vlivy prostředí i času, má velké schopnosti regenerovat pokožku
  • podporuje léčbu zánětů 
  • zklidňuje pleť při podráždění či štípnutí hmyzem
  • přispívá k léčbě akné 
  • má pozitivní účinky při léčbě psoriázy (lupénky) 

Díky své schopnosti zlepšovat pružnost pokožky se arganový olej hodí jako prevence proti vzniku strií. Jestliže si kápnete 2-3 kapky arganového oleje do dlaně, necháte ho trochu zahřát a potom olej jemně vmasírujete na místa, kde se nejčastěji strie tvoří (břicho a stehna), s velkou pravděpodobností se s nimi vůbec nesetkáte.

Arganový olej je vhodný i k použití na rty. Pomůže nejen vyléčit praskliny na rtech, ale současně dokáže udržet rty měkké a hydratované. Zejména v zimě byste měli mít arganový olej stále při sobě jako prevenci proti vysoušení rtů a  vzniku prasklin.

Pokud se rozhodnete investovat do arganového oleje nebo začnete kupovat kosmetiku, která ho obsajhuje, nezapomeňte, že blahodárné účinky využijete i při péči o nehty a také o vlasy.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.