Co byste před svou kadeřnicí neměli skrývat

Drtivá většina žen chodí ke kadeřnici pravidelně, protože jen hezky upravené vlasy s pravidelnou péčí jsou skutečně krásné. Dost často se ovšem stává, že od ní odcházíte zklamaná, někdy i trochu nazlobená, že se její práce nesetkala s vaší představou a výsledek je poněkud tristní.

Pokud chodíte k té své kadeřnici už nějaký čas, dohodnout se na konkrétním střihu nebo barvě je mnohem jednodušší, než když si pokaždé zajdete k jiné nebo chodíte do kadeřnictví jen sporadicky. Ale ani v takovém případě nemůže být problém se dohodnout.

Sdělte jí svou představu

Je samozřejmě těžké vytvořit vám na hlavě účes podle vaší oblíbené celebrity, jestliže nemáte stejnou kvalitu a délku vlasů, případně máte úplně jiný typ obličeje. Pokud ale přijdete s obrázkem nebo jasnou představou, jak vlasy nabarvit či ostříhat, vaše kadeřnice vám jistě vyjde maximálně vstříc, případně poradí, co by vám slušelo lépe.

Vždy si dopředu ujasněte, jestli chcete jen malou úpravu nebo radikální změnu,v průběhu stříhání a barvení komunikujte a netajte se svým názorem. Ani ta nejlepší kadeřnice nedokáže zázraky a už ustřižené vlasy vám nevrátí. Proto s ní mluvte průběžně.

Nezatajujte nepříjemné pocity

Na některé úpravy vlasů (trvalá, barvení, odbarvování) se používají chemikálie, proto jestli cítíte, že vás pálí pokožka hlavy, ihned to své kadeřnici sdělte. Můžete být na některou z látek alergická a za následné problémy to opravdu nestojí.

Stejně tak ji upozorněte, když vás bude pálit horký vzduch pod sušákem. Ani vám, ani vašim vlasům spálení neprospěje, naopak. Řada žen je s výsledkem několikahodinového  sezení v kadeřnictví nespokojená právě z důvodu spálených vlasů. A to je problém, který se napravuje jen velmi těžko a hlavně dlouho.

Raďte se

Ani vyhlášená kadeřnice vám nevidí do hlavy a pokud s ní nebudete otevřeně hovořit, do vaší představy se prostě trefit nemusí. Je tedy ve vašem nejlepším zájmu, udržovat komunikaci po celou dobu úpravy vlasů. Ptejte se, nechte si poradit, vyjádřete svůj souhlas i nesouhlas, pojměte to jako týmovou práci. I ona bude ráda, že se zapojíte do vymýšlení účesu, prozradíte jí, jaký styl se vám líbí, jak moc odvážná může být při změně střihu a podobně. Cílem návštěvy kadeřnice je vaše maximální spokojenost, tak jí pomozte, ať odcházíte šťastná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *