4 tipy na vhodné střihy šatů na léto

Každé léto s sebou přináší nové trendy. Letos nastávají velké změny právě u letních šatů. Vaše šatníky totiž ovládnou kousky, které se vrací po mnoha letech (možná byste je našli ve skříni vašich matek): šaty s kanýry, dlouhé košilové šaty, šaty celkově objemné a šaty zavinovací. Dobrá zpráva pro baculky je, že většina letošních trendy šatů je lichotivá ke každé postavě a umí toho hodně schovat.

Maxi šaty

jestliže mluvíme o maxi šatech, myslíme nejen jejich délku až ke kotníkům, ale také šaty objemné, balonové (zúžené ve spodní části do lemu) či střižené do písmene “A”. Trendy je všechno, co přidává na objemu, takže zkuste určitě například nabírané i balonové rukávy. Pokud máte opravdu štíhlý pas, můžete si dovolit šaty přestřižené nebo nabrané v pase do gumy, trendem léta je ale maximální pohodlí a rozevlátost.

Dlouhé košilové

jsou variantou maxi šaty, jen mají sofistikovanější střih. Propracovaný horní díl s rukávy a případně i kapsičkami, který opravdu kopíruje košilový střih, přechází v dlouhý splývavý spodek (možná vám to připomíná klasické noční košile). Zapínání může být po celé délce nebo jen do pasu či ještě kratší. Nebojte se knoflíčků a légy, dodávají šatům na originalitě.

Volány a kanýry – návrat do sedmdesátek

Jestli je letos něco opravdu in, pak jsou to různé volány, které dodávají šatům na objemu. Přičemž platí zásada: čím blíž je kanýr k zemi, tím více látky na něj spotřebujete. Spíš, než volné kaskádové volány, letos letí kanýry sešité, případně kanýrové lemy na spodku šatů. A nepatří jen na šaty romantické, hodí se i na ležérní šaty à la triko, zavinovací i ty košilové. A délka? Šaty s volány mohou být maxi, midi i docela mini.

Ještě jednou retro – zavinování

Zavinovací šaty se vrátily a nejvíc to jistě ocení dámy s plus size, protože právě tento střih jim umožní být elegantní i sexy, ukázat své přednosti a šalamounsky zavinout nedostatky. Pozornost od vlastní postavy odpoutáte výraznými vzory a širokou barevností.