Černá maska na tvář. Jaké jsou její výhody?

Znáte černou pleťovou masku? Víte, proč je černá a na co se používá? Její používání se stalo celosvětovým hitem a pravda je, že zcela právem. Má totiž na pleť velmi příznivé účinky.

Za barvou černé masky stojí aktivní uhlí, konkrétně uhlí bambusové. Její složení je koncipováno tak, aby maska pleť dokonale vyčistila, aniž by ji vysušila či nějak poškodila či podráždila. Pro její masivní rozšíření hovoří to, že ji můžete využít na jakoukoliv pleť, velmi užitečná je především pro pleť mastnou a smíšenou.

Co umí černá maska

Už bylo zmíněno, že maska z aktivního uhlí čistí pleť. Čistí ji důkladně, do hloubky a dokáže ji zbavit nevzhledných černých teček, jichž se zbavit je dost obtížné. Kromě toho že vám póry vyčistí, umí je také stáhnout, takže je lépe chrání před novým zanesením nečistotami. Působí tak zároveň preventivně proti vzniku akné. Černá maska absorbuje přebytečnou mastnotu, zbaví pleť nežádoucího lesku a dodá jí zdravý vzhled. 

Další účinné látky v černé masce

Kromě aktivního uhlí obsahuje černá maska ve většině případů (záleží na konkrétním výrobci) ještě další složky prospěšné pro pokožku obličeje. Bývá v ní obsažen kaolin (maska Sante, který plní funkci jemného peelingu, pleť krásně vyhladí a dodá jí na hebkosti. Dále bývá  maska obohacená o vitamín B5, vitamín E a vitamín A. Vitamíny pomáhají pokožku  vyživovat pokožku a chránit ji před vznikem zánětů. Vitamín E je navíc účinný antioxidant, díky němuž pleť pomaleji stárne. V masce najdete ještě další přírodní přísady, například výtažek z rozmarýnu, měsíčku lékařského pro zklidnění pokožky, extrakty z ovsa a výtažky z grapefruitu pro doplnění vitamínů a antioxidantů.    

Použití černé masky

Nejprve si pokožku odličte a důkladně vyčistěte pleťovou vodou nebo mlékem. Teprve na vyčištěnou pleť naneste masku (při prvním použití ji aplikujte jen na T zónu, tedy na čelo a v oblasti nosu a brady) a nechte ji 20 minut působit. Poté ji sloupněte zdola nahoru. Pokud se nedostaví nežádoucí reakce, můžete masku podruhé použít na celý obličej. 

Po odstranění masky obličej umyjte vodou, ošetřete pleťovým tonikem, dodejte ji výživu sérem a na závěr naneste hydratační krém. Proceduru opakujte maximálně 2x týdně, obvykle ale stačí pouze jednou.

 

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.