Kam v zimě k moři? Víme, kde si dovolenou užijete plnými doušky!

Pokud vás to při pohledu na zasněžené ulice láká za exotikou, nejste sama. Zimní dovolenou u moře si v posledních letech dopřává stále více Čechů, čemuž se s ohledem na nízké ceny zájezdů nelze divit. Ale kterou destinaci zvolit, když je nabídka tak neuvěřitelně pestrá? Připravili jsme pro vás několik tipů, v jejichž případě určitě nešlápnete vedle.

Stálice jménem Thajsko

Jihovýchodní Asie patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím. Nízké ceny ubytování a jídla, tyrkysové moře a usměvaví Thajci – to je kombinace, které odolá jen málokdo. K nejkrásnějším ostrovům bezesporu patří Phi Phi, ale za návštěvu stojí i fenomenální Bangkok a další místa. Thajsko je zkrátka jedinečné!

Karibská atmosféra na Dominikáně

Jaké to asi je, prožít dovolenou v Karibiku? Dominikánská republika je typickou karibskou destinací se vším všudy. Milí domorodci, spousta kvalitního rumu a samozřejmě pohlednicové pláže, na kterých se můžete projet na koni. K top střediskům patří Punta Cana a severně položený poloostrov Samaná.

Nekonečné kapverdské pláže

Na Kapverdách to vypadá jako na Kanárských ostrovech, než se z nich stala jedna z top turistických destinací. Ostrované se řídí heslem „žádný stres“ a podle toho to taky vypadá. Líné tempo si zamilujete a nebudete se chtít vrátit domů. Zdejší pláže jsou velmi široké a dlouhé. Odpovídající fototypy zde bez větší námahy okamžitě zhnědnou.

Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Ať už se nakonec vydáte do Asie, Karibiku, nebo Afriky, sjednejte si kvalitní pojištění na cesty do zahraničí. Za pár desítek korun denně (viz. kalkulačka pro cestovní pojištění) získáte odpovídající ochranu a užijete si dovolenou bez zbytečného stresu. Vyplatí se zvážit také pojištění zavazadel a odpovědnosti za škody a úrazové pojištění. Dobrou volbou jsou tarify cestovního pojištění L-Trip a L-TripALL, které nabízí pojišťovna ERGO.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.