7 triků, jak si poradit s rekonstrukcí kuchyně

Pokud vám stávající zařízení kuchyně nevyhovuje nebo už skutečně dosloužilo, je pravděpodobně čas na její rekonstrukci.

Jenže se může stát, že celková přestavba by mohla vyjít mnohem dráž, než kolik si v současné době můžete dovolit, takže hledáte alternativní varianty, při nichž se dá něco ušetřit. Několik takových tipů máme pro vás i my.

1. Zkuste tapety

Tapety nebo fototapety překryjí různé nedokonalosti na stěnách, takže se nemusíte hned pouštět do štukování. V blízkosti varné desky se hodí omyvatelné, jejich údržba nebude tak složitá.

2. Nová podlaha bez likvidace staré

Odstranit starou podlahu a položit novu je nejen pracné, ale i finančně náročnější. Jsou ovšem způsoby, jak jeden krok vynechat. Zkuste PVC krytinu s textilní vložkou, ta má výbornou samovyrovnávací schopnost, takže vám odpadne i stěrkování.

3. Litá podlaha

Druhou, poněkud dražší variantou je litá podlaha, která se do kuchyně výborně hodí. I tady si nemusíte dělat starosti s nerovnostmi. Jestli se hodí do vašeho interiéru dřevo můžete vyzkoušet podlahové palubky.

4. Otevřené police

Asi jste si všimli, že v současné době jsou v kurzu kuchyňské linky s otevřenými policemi. Jestliže vám na novou linku nevycházejí peníze, jednoduše odstraňte dvířka a dveřní závěsy.

5. “Nová” linka za pár korun

Nový moderní vzhled vaší lince dodají samolepící fólie, jichž je na trhu k dispozici mnoho v různých barvách i desénech. Polepte dvířka, odkryté police, můžete je použít i na pracovní desku. Vyměňte také staré úchytky.

6. Někdy stačí jen nový look

Možná by stačilo jen nově vymalovat, vyměnit závěsy a podsedáky na židlích, prostě nějaké ty “kosmetické” změny. Pak se poohlédněte po současných trendech v bytovém textilu a vymalujte.

7. Něco nového přece jen kupte

Celou proměnu kuchyně může nastartovat například pořízení myčky na nádobí nebo nová lednička. Můžete si pořídit i spotřebiče v novém designu, kávovar, rychlovarnou konvici nebo multifunkční robot. Abyste předešli výpadkům proudu při spuštění několika spotřebičů najednou, pořiďte si kvalitní rozvaděč.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.