Trendy barvy pro vaše bydlení

Zimní období je vhodný čas na promyšlení změn, které chcete ve svém bytě v průběhu roku realizovat. Někde možná bude potřeba větší rekonstrukce, v jiných místnostech bude stačit jen obměna nábytku nebo dekorací.

Jestli se vám stávající interiér jen “okoukal”, zkuste změnu bytového textilu a drobných doplňků podle barev, které jsou právě teď v kursu. S jejich výběrem vám můžeme poradit, konečné rozhodnutí slaďte především se svými pocity. Rubínová červeň je sice barvou plnou optimismu a energie, na někoho ovšem působit až agresivně. Co nám současné trendy nabízí?

Barvy roku 2018

Výběr barvy roku napovídá, co je momentálně mezi lidmi in a kam se budou ubírat trendy v barvách v příštích měsících. Přední výrobci barev si dělají své průzkumy a sledují různé trendy, výsledkem pak je vyhlášení jejich barvy roku. Je všeobecně známo, že Pantone vyhlásil barvou roku 2018 Ultra Violet, tedy jásavou fialovou . Dulux přišel s barvou Heart Wood, což je tajemná šedá s růžovým nádechem, příjemně teplý elegantní odstín.

Dutch Boys Paints navrhují pro následující období barvu Sandstone Tint, teplý odstín klasické a lehce sofistikované šedobéžové barvy, PPG Porter Paints jsou přesvědčení o eleganci barvy černého uhlí Black Flame. Společnost Sherwin-Williams vyhlásila pro tento rok barvu odvážnější, ale v poslední době opravdu hodně populární – Oceanside, barvu připomínající to nejhlubší moře, barvu sytě modrou s nádechem smaragdově zelené.

Tipy bytových designérů

Je až neuvěřitelné, jak se všechny jmenované barvy spojily do nádherně ladící palety, která z interiéru vykouzlí teple útulné a přitom luxusně elegantní bydlení. Letošní barvy roku rozhodně nepatří k těm okoukaným, takže proměna do těchto tónů váš byt vyzvedne do nejmodernějších sfér.

Bytoví návrháři nabízí ještě další varianty, jak barevně oživit interiér. Pokud jde o fialovou, ne každý preferuje právě ultra violet, raději sáhne po odstínu levandule, fíku či lilku (aubergine). Pro následující sezónu je TOP švestkově modrofialová, především v kuchyni.

Celkově jsou designeři přístupnější výrazným barvám, především zářivě žluté a zelené.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.