Zápach v lednici – jak se ho zbavit

Někdy se stane každému z nás, že otevřeme dveře ledničky a z ní se vyvalí nepříjemný zápach. Můžete to být jen špatně uložený zrající sýr, ale také to mohou být zbytky kazícího se jídla. To je přesně ten správný čas na inventuru ledničky a její vyčištění.

Po kompletním úklidu vnitřku ledničky některé pachy stejně přetrvávají. Zbavit se jich je často běh na dlouhou trať. Pokud nezkusíte některý z našich tipů.

Soda a ocet – dva univerzální pomocníci

Když použijete sodu při mytí vnitřku ledničky, nejen že vás zaručeně zbaví všech nečistot, dokáže také zneutralizovat všechny pachy. Po důkladném umytí vytřete ještě vnitřní prostor chladničky i mrazícího boxu octovou vodou. Ledničku pak nechte chvilku vyvětrat a můžete ji znovu používat, nebude v ní cítit nic, ani ten ocet.

Aby chladnička vydržela co nejdéle bez pachů, je nutné dodržovat pár základních zásad.

Aromatické potraviny, které budete do ledničky ukládat, by měly být dobře zabalené, nebo ještě lépe uzavřené ve sklenici či dóze. Jedná se především o ryby a sýry. Pravidelně kontrolujte čerstvost potravin, pokud se něco začne kazit, z lednice to odstraňte.

Nej většími pohlcovači pachů jsou mléčné výrobky. Myslete na to a nenechávejte je otevřené v dosahu aromatických potravin, protože se znehodnotí.

Jak uchovat lednici bez zápachu

I v čisté lednici se může pach znovu objevit. Jak se ho zbavit? Zkuste některou z těchto babských rad:

  1. Rozkrojte na plátky jeden citron a dejte ho v misce do ledničky. Citron nejen zbaví ledničku zápachu, navíc ji i příjemně provoní.
  2. Že na zápach pomáhá ocet, už víme. Když dáte otevřenou nádobku s octem do lednice, nebude v ní nic cítit. Stejně pomáhá i talířek se sodou.
  3. Proti zápachu vám pomůže i rozkrojené jablko, překvapivě dokonce i cibule pohltí všechny pachy v ledničce, stačí ji překrojit a umístit někde, kde vám nebude překážet.
  4. Dobrým pohlcovačem pachů v chladničce je nečekaně i mletá káva. I ta vám navíc vnitřní prostor ledničky příjemně provoní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *