Vybíráme granule pro psa

Na trhu je mnoho výrobců s širokým výběrem různých druhů potravin pro domácí mazlíčky. Vybrat správné krmivo pro vašeho psího kamaráda se může být opravdu poněkud komplikované; každý, kdo se o to někdy pokoušel, mi dá jistě za pravdu. 

Určit správné granule může být opravdu oříšek. Při výběru by vám mělo napovědět složení napsané na obalu. Ovšem složení granulí může být pro nezasvěceného člověka opravdu náročné čtení.

Klíčem k výběru granulí bude pořadí, ve kterém jsou jednotlivé suroviny uvedeny, to výrobce musí vždy dodržet – od největšího podílu k nejmenšímu. Zároveň je základem kvalitních granulí potravinářská kvalita surovin, jež byly na výrobu granulí použity. Podívejte si na to nejzákladnější, co byste neměli při výběru granulí přehlédnout.

1. Maso

Platí, že v kvalitním krmení pro psa by měl živočišný zdroj proteinů převažovat nad rostlinným zdrojem. Tedy hledejte pojem masová moučka a nebo sušené maso.

Tip: Pozor si dejte na pojem čerstvé maso – při výrobě granulí se voda odpařuje a masová moučka, která zůstane už má sotva zlomek původního uvedeného množství.

2. Sacharidy

Dále je důležité pohlídat si zdroj sacharidů, který musí být jmenovitě uveden.  Nejlepší zdroj sacharidů je v bramborách, rýži, prosu a amarantu. Sacharidy by neměly být hlavní složkou krmiva, tedy nemělyby figurovat na prvním místě.

3. Zdravé tuky

Zdroj tuků by měl být jasně definován, například rybí nebo kuřecí tuk. Pozor si dejte na výrobky s rostlinným tukem, ty pro psy nejsou vhodné.

4. Konzervanty

Pokud se chcete vyhnout konzervantům, které obsahují rakovinotvorné látky nekupujte granule s obsahem BHA, BHT, propylgállat, sorban draselný, ethoxyquin atd. Zaměřte se na přírodní konzervanty: přírodní vitamín E a C, případně rozmarýn.

5. Šetrná výrobní technologie

Ta zachovává výživové hodnoty surovin. Jedná se o přípravu krmiva za nižších teplot, které nevedou ke znehodnocení tuků, vitamínů, minerálů, probiotik a enzymů.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.