6 tipů, jak si více užít řízení auta

Nevím, jak je to v jiných zemích, Češi ale bývají docela draví a bezohlední řidiči. I usedlý, slušný otec od rodiny v automobilu ztrácí kontrolu sám nad sebou, riskantně předjíždí, troubí a ukazuje neslušná gesta na ostatní řidiče, často je doprovází i h´jadrnými slovy. V takovém prostředí si pak mnoho začínajících řidičů (a hlavně řidiček) pěstuje poměrně slušnou fóbii na řízení a do auta usedá s velmi nepříjemnými pocity. Jak to změnit?

1.Dodržujte předepsanou rychlost

Bez ohledu na to, jak jezdí řidiči okolo vás, jakými gesty vás čassují neno jak hlasitě troubí, nenechte se vyprovokovat a dodržujte předepsanou rychlost. A to hlavně v obci, má to své důvody, proč je tam omezená. Snadněji zareagujete na nenadálou situaci.

2. Přizpůsobte rychlost počasí

Jestli musíte jet v silném dešti či v mlze a nevidíte na krok, klidně si ještě víc zpomalte. Říká se naprosto správně, že je lepší být o čtvrt hodiny později u večeře než včas v nemocnici. Jak jezdí ti okolo vás naprosto ignorujte. Nejhorší je, když prší a je tma, to tvoří velice slabou viditelnost. Pro zlepšení viditelnosti můžete vyzkoušet tekuté stěrače.

3. Nepředjíždějte, i když ti za vámi troubí

Jestli se necítíte na předjetí funícího náklaďáku před vámi, tak prostě jeďte pomalu za ním. Nechte ty kaskadéry za vámi, ať si hazardují sami, vy nikam nespěcháte.

4. Nepředjíždějte do kopce a do zatáčky

Na rovinu, to si dovolí opravdu jen sebevrah. Jestli nevíte, co je za zatáčkou nebo za horizontem, nemůžete se do ničeho pouštět. I ba silnici platí Murphyho zákony a věřte, že když se má něco podělat, podělá se to.

5. Držte si odstup

Vždycky byste si měli udržovat vzdálenost od vozu před vámi v délce dalšího auta. Nestane se vám tak, že mu vjedete do kufru, když z nenadání zastaví. Držte odstup i v případě, že ten před vámi dodržuje předepsanou rychlost, ale vy právě pospíćháte.

6. Nejezděte sami

Dokud nebudete mít jistotu, že situace v dopravním provozu zvládnete, jezděte pod dohledem zkušeného řidiče. Manžel není zrovna to pravé ořechové, ten vás bude peskovat a stresovat ještě víc. Zkuste raději kamarádku nebo sourozence.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.