6 rad, jak se zbavit červených a unavených očí. Co za tím stojí?

V dnešní uspěchané době oči příliš namáháme. Neustále koukáme do modrého světla displejů, působí na nás záblesky při střídání různých obrázků a videí, silné podsvícení obrazovky, ale i soustředění na text, a to nejen na ten na monitoru.

Málokdo si na práci s počítačem pořídí speciální počítačové brýle, které umí blokovat to škodlivé modré světlo smartphonů, tabletů a PC monitorů, takže vám nezatěžuje oči. Místo toho se den co den potýkáme  unavenýma a zarudlýma očima a jejich pálením.

Jak se zbavit unavených očí

Pokud jste si dosud nepořídili počítačové brýle, které jsou nejlepší prevencí proti unaveným očím, zkuste některou z těchto osvědčených rad:

  1. Čajové sáčky Unavené oči zklidní, když si na zavřená oční víčka položíte vylouhované, dosud mokré sáčky zeleného nebo černého čaje. Případně můžete použít bylinkový čaj, třeba heřmánkový. Sáčky by neměly být horké, nechte je nejprve vychladnout.
  1. Studené lžíce. Jestliže máte oči nateklé, je potřeba otok zmírnit. k tomu pomůže, když si dáte do lednice vychladit dvě lžíce a ty pak položíte na zavřené oči. Úleva se dostaví poměrně brzy.
  2. Plátky okurky. Salátová okurka je na pleť velmi vhodná – hydratuje a zklidňuje ji. Pokud vás pálí oči a máte je zarudlé, vyndejte z lednice okurku a odkrojte z ní dva slabší plátky. Položte si je na zavřená víčka a deset minut relaxujte.
  3. Plátky aloe vera. Jestli doma aloe vera pěstujete, i ta vám pomůže od unavených opuchlých očí. Ze silnějšího listu seřízněte dva plátky, případně z něj vyberte rosolovitý vnitřek. Právě ten působí blahodárně, a to nejen na oči.
  4. Kapky na oči. Jestli vás trápí zarudlé oči často, je užitečné mít doma zklidňující oční kapky. Ty oční sliznici zvlhčí, zbaví pálení a celkově zklidní.
  5. Borůvky. Podpořte svou péči o zrak konzumací borůvek. Antokyaniny obsažené v borůvkách regenerují sítnicí a žlutou skvrnu a zlepšují tak ostrost vidění. 

 

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.