Jak vybrat kuchyňskou baterii

Správně zvolená vodovodní baterie nejen podtrhne styl vaší kuchyně, zároveň zajistí i její plnou fuknkčnost. Protože, co si budeme povídat, bez vody nebude kuchyň nikdy úplně fungovat. Při výběru ale berte ohled i na další praktické vlastnosti.

Asi vždy nás nejprve zaujme vzhled vodovodní baterie, jak zapadá do celkového pojetí a stylu kuchyně. Vybírat se dá z baterií chromovým a nerezových, volit můžete mezi bateriemi béžovými, hnědými, granitovými, černými, bílými nebo šedými – barvu kuchyňské baterie obvykle volíme podle barvy dřezu nebo kuchyňské pracovní desky. 

Jakou baterii do kuchyně

Baterie v kuchyni by neměla být příliš nízká, aby se dala voda pohodlně napouštět  do větších hrnců a do lahví. Také na oplachování většího nádobí je třeba myslet při výběru baterie, z toho důvodu je dobré zamyslet se nad baterií vytahovací sprškou. Sprcha je velmi praktická, zvláště pokud máte větší dřez nebo dvojdřez. Tím, jak vysouváte hadici sprchy, prodlužujete akční rádius baterie až na 150 cm. To oceníte například při napouštění vody do kýble mimo dřez. Užitečná je ale je i v dalších situacích, zvlášť, když máte velký dřez nebo dvojdřez. Hodí se při oplachování ovoce a zeleniny, mytí a oplachování nádobí, čištění dřezu apod.

Páka nebo kohoutky?

Jestliže jste milovníky retro stylu, nebo pokud pořizujete novou baterii místo původní s výstupy ze zdi, je jasná volba kohoutkové baterie. Praktičtější a ekonomičtější ale rozhodně bude páková baterie. Při míchání požadované teploty neodteče zbytečně tolik vody, jako když ji mícháte prostřednictvím kohoutků. Pákovou baterii si také dokážete otevřít i v situaci, kdy máte ruce zašpiněné; většinou si bez potíží pustíte vodu loktem. 

Jestli máte v kuchyni dvojdřez, je vhodné řešení instalovat mezi ně otočnou baterii, takže můžete napustit vodu do toho dřezu, kde ji právě potřebujete.

Mohlo by se Vám také líbit

Komentáře jsou uzavřeny, ale trackbacks a pingbacks je otevřen.