5 věcí, které ničí vztahy

Láska hory přenáší nebo láska nikdy nerezaví. To slýcháme velice často, ale fakt je, že o partnera můžeme snadno přijít. Po prvním vzplanutí je důležité ve vztahu o lásku pečovat a rozhodně by to měla být týmová práce. Mnohdy si neuvědomujeme, jak po pár letech vnímáme náš vztah jako samozřejmost, přitom v nás číhá tolik věcí, co nám náš vztah pomalu ničí. Které, že jsou to ty nejčastější?

Mlčení

Komunikace  je pro jedince i společnost velice důležitá. Ve vztahu to platí dvojnásob. Mlčením se nikdy nic nedozvíte. Je důležité ve vztahu mluvit o tom jak se máte, co cítíte, co vás trápí. Když se objeví nějaký problém, rozhodně se nedržte přísloví “mlčeti zlato”.

Sociální sítě

Dnešní doba  je plná sociálních sítí, online her a jiných aplikací. Není divu, že je to požírač času.

Neměli bychom ale zapomenout, že je dobré nechat někdy mobil stranou a věnovat se druhé polovičce, aniž bychom u toho dávali like, nebo aniž bychom nevnímali co nám ten druhý právě říká, když se snažíme v onlinovce neumřít v boji. Doporučuji přinejmenším u společného oběda či večeře mobil odložit. Stejně tak si určitě neberte mobil s sebou do postele.

Žárlivost

Ze strachu, že o toho druhého přijdeme mnohdy děláme různé hlouposti. Ubližujeme tím sobě i partnerovi a pomalu si ničíme společný vztah. Je dobré se snažit vyvarovat přílišné žárlivosti, kdy druhému vyčítáme, kde byl, s kým byl, proč tam byl, co tam dělal, než to dojde do fáze, kdy od sebe partnera definitivně odeženeme, nebo ho vyprovokujeme k nevěře.

Finance

Každý pracuje a vydělává dle svých možností. A nikdy by se nemělo stát, aby jeden druhému vyčítal, že málo vydělává nebo že málo přispívá. Někdy se tomu dá předejít již na začátku vztahu, kdy si prostě promluvíte, jakým způsobem budou partneři přispívat ve společném soužití.

Nedostatek osobního prostoru

V každém vztahu by si partneři měli naučit trávit čas spolu, ale také by se měli  naučit trávit nějaký ten čas odděleně. Je dobré umět dát partnerovi chvilku pro sebe. Vzpomeňte si, jak příjemné je přivítání, když se nevidíte pár hodin nebo dnů. Ten hřejivý pocit, co nám zalije celé naše tělo.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.