Příznaky těhotenství v prvních dnech

Ať už po miminku toužíte či nikoli, pravděpodobně i vás donutí opožděná menstruace přemýšlet nad příznaky těhotenství v prvních dnech – možná se zamyslíte i nad otázkou, zda vůbec lze těhotenství několik dní po nechráněném pohlavním styku vůbec poznat. Skutečnost se má tak, že s jistotou vám úspěšnost početí odhalí buď těhotenský test nebo návštěva vašeho gynekologa. I přesto se ale mnoho žen shodlo na tom, že na sobě příznaky těhotenství v prvních dnech zpozorovaly a okamžitě věděly, že pod srdcem nosí nový život. Příznaky gravidity jsou různé, stejně jako reakce ženského těla – žádná z nás na těhotenství nezareaguje stejně a zatímco někomu rané těhotenství odhalí neustávající nevolnost, u jiného se problémy se žaludkem vůbec nemusí projevit.

Příznaky těhotenství v prvních dnech mohou být i falešným poplachem

Pokud se o miminko snažíte a přejete si být těhotná, můžete si příznaky těhotenství pouze vsugerovat. Není to žádné překvapení a mnoho žen se s podobnými pocity již setkalo. Jednoduše po miminku toužíte natolik, že donutíte vaše tělo si myslet, že skutečně došlo k početí. V dnešním článku vám odhalíme, jaké jsou příznaky těhotenství v prvních dnech – a kdo ví, možná se v některých s nich přeci jen poznáte.

 • Citlivá prsa

  Jedním z prvotních příznaků gravidity jsou citlivá prsa, která nepříjemně reagují nejen na dotyk, ale i na oblečení. Pokud je žena těhotná, začnou jí ňadra pobolívat, objeví se ztmavnutí bradavek i prsních dvorců, prsa se rovněž mohou zvětšit nebo otečou. Ovšem pozor – podobné stavy zažívá mnoho žen i tehdy, kdy očekávají menstruaci nebo mají ovulaci.

 • Nutkavá potřeba čurání

  Již několik dní po nechráněném pohlavním styku můžete začít pociťovat časté nutkání na malou, což je způsobeno hormonem zvaným choriogonadropin. V těhotenství se vám začne více prokrvovat pánev, což začne dráždit váš močový měchýř a ten vám bude dávat stále častěji najevo, že je plný. I v tomto případě nutno dodat, že časté močení může být příznakem prochladnutí nebo zánětu močového měchýře.

 • Nedráždivý výtok

  Mezi příznaky těhotenství, kterých si můžete všimnout již v prvních dnech, je výtok. Nedráždivý výtok bez zápachu nebo zabarvení je způsobem reakcí děložního hrdla na těhotenství, které si začne vytvářet tzv. hlenovou bariéru a ta má za úkol bránit otevření pochvy, díky čemuž nedojde k zanesení infekce až k miminku.

 • Bolesti a špinění

  Mnoho žen zařadilo mezi příznaky těhotenství v prvních dnech i bolesti v podbřišku a špinění. Nejčastěji k těmto bolestem dochází v době od 6 do 12 dne od oplodnění, kdy dochází k usazení vajíčka v děloze. Vy tento stav můžete zpozorovat právě bolestmi v podbřišku nebo špiněním. I tady ale dodáme, že špinění nebo křeče v podbřišku mohou mít i jiné důvody, jako například prasknutí cévky nebo počínající menstruace.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.