Efektivní metody k odstranění barvy na vlasy z kůže

Barvení vlasů doma svépomocí se stává čím dál oblíbenější a v mnoha případech nutné řešení. Má ale jednu podstatnou vadu na kráse: i když se sebevíc snažíme a jsme opatrné, často se nám dostane barva i na kůži. Co dělat s flíčky na čele, na uších nebo na krku? A také na rukou, protože ty se ušpiní pokaždé, i když použijete přiložené rukavice.

Skvrnám od barvy na vlasy je také možné předejít, především v oblasti obličeje. Stačí vlasy nejprve stáhnout do pevného culíku a všechny kritická místa, tedy ušní lalůčky, čelo v partiích těsně u vlasové linie a také krk namažte vazelínou nebo mastným krémem. Ten zabrání pigmentu dostat se pod kůži. Jestliže ale k nehodě už došlo, máme pro vás pár zaručených tipů, jak se barvy na kůži zbavit.

Jak se zbavit barvy na vlasy z obličeje

Jestli podchytíte skvrnku hned, stačí obvykle jen tekuté mýdlo. Naneste ho na barevný flíček a potírejte místo, dokud barva nezmizí. Stejný účinek bude mít i vatový tampón namočený do pleťového krému. S trochou trpělivosti barvu z postiženým míst krémem odstraníte.

Voňavou metodou odstranění barvy z kůže může být použití kolínské nebo toaletní vody na bázi lihu. Opět stačí ji nakapat na vatu a potrat skvrnku, dokud nezmizí. Levnějším odstraňovačem barevných skvrnek je jistě zubní pasta. Zkuste místo potírat asi minutu a opláchnout. Když se nepovede, postup opakujte.

Jak smýt barvu na vlasy z rukou

Všechny uvedené metody se samozřejmě dají použít i na ruce. Pokud nejsou dostatečně účinné, zkuste jedlou sodu. Vyrobte si pastu z jedlé sody a tekutého mýdla a krouživými pohyby jí potírejte celou skvrnu. Směs byste měla vtírat po dobu alespoň jedné minuty, jestliže vás ale začne postižené místo pálit, ihned pastu smyjte. Efektivní může být i potírání odlakovačem na nehty, který by si s pigmentem měl umět poradit.