Každému se hodí něco jiného. Jaké plavky byste si měli vybrat podle vaší postavy?

Letní radovánky jsou v plném proudu, počasí přeje ke slunění a dovádění u vody, ale vy se nějak ve svých plavkách necítíte úplně dobře? Nebo si chcete koupit nové, ale nevíte, jaké si vybrat s ohledem na specifika vaší postavy? Jistě vám přijde vhod náš malý průvodce.

Kdybychom byli všichni stejní, byla by to nuda. Jenže když se odlišujeme od obecně uznávané normy, je to někdy až příliš velké dobrodružství. Například při hledání plavek, které nám budou slušet, zvýrazňovat přednosti naší postavy a milosrdně skrývat nedostatky. Co které postavě sluší a co by měla vynechat?

Ideální postava – přesýpací hodiny

Mít dokonalý poměr ramen a boků s výrazně útlým pasem se poštěstí jedné z milionu. Taková žena bude vypadat nádherně i v pytli a samozřejmě jí budou slušet každé plavky, které si oblékne. Využijte toho a předveďte se na pláži v bikinách i v jednodílných plavkách s výrazným vrchním dílem. Můžete si dopřát vykrojený výstřih i spodní díl ve všech variantách.

Postava s tvarem trojúhelníku

Žena s úzkými rameny a širšími boky (tvar trojúhelníku) by měla zvýraznit ramena a odvést pozornost od boků. Toho docílíte nenápadným jednobarevným spodním dílem jednoduchého střihu (nejlépe bokovky) a naopak výrazným horním dílem, který může být pestrobarevný, vzorovaný či vrstvený a nejlépe na zavazování za krkem.

Obrácený trojúhelník připomíná atletická postava s širokými rameny a úzkými chlapeckými boky. Tam naopak je třeba zvýraznit boky a poněkud utlumit horní část postavy. Horní díl plavek by neměl být nijak zdobný, tvar klasické podprsenky s širšími ramínky nebo naopak úplně bez nich. Spodní díl může být v podstatě jakýkoliv, i zde jsou ideální volbou bokovky. Skvělou alternativou jsou jednodílné plavky s vykrojenými nohavičkami.

Postava typu “jablíčko”

Ženy plnější v oblasti břicha a s absencí pasu obvykle intuitivně vybírají plavky jednodílné a dělají dobře. Dobře jim poslouží zeštíhlující tmavé barvy, s řasením  v oblasti břicha nebo s asymetrickým střihem, který odvede pozornost od nedokonalého pasu. Vykrojené nohavičky prodlouží opticky nohy a véčkový výstřih zvýrazní dekolt. Pokud dáváte přednost dvoudílným plavkám, volte tankini s prodlouženým horním dílem.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.