4 důvody, proč pít zázvorový čaj

O zázvoru se ví, že má pozitivní účinky na naše zdraví. Stejně tak i zázvorový čaj je považován za užitečný všelék na celou řadu zdravotních obtíží. Podzim již klepe na dveře, teploty stále klesají, dny jsou čím dál kratší a období, ve kterém se budeme chtít zahřát hrníčkem horkého čaje se tak blíží mílovými kroky. Po přečtení dnešního článku budete vědět, proč pít zázvorový čaj a proč jej mít doma po ruce.

4 důvody, proč pít zázvorový čaj

Pravidelné pití zázvorového čaje v rozumné míře má pozitivní vliv na lidské zdraví. A to má každý z nás jen jedno, proto by byla škoda promrhat příležitost, jak mu pomoci. Nemyslíte?

Důvod první: je dobrý na trávení

Pijte zázvorový čaj a podpořte své trávení! Takhle bychom to mohli velmi stručně shrnout a zároveň úplně vystihnout. Zázvor skutečně napomáhá trávení a podporuje jeho funkci. Zároveň vám může pomoci v případě nadýmání, nevolnosti, křečí nebo průjmu.

Důvod druhý: podporuje cirkulaci krve

Věděli jste, že jednou z funkcí zázvoru je udržování krve a boj s markery kardiovaskulárních onemocnění? Ne? V tom případě tady máte druhý důvod, proč pít zázvorový čaj. Pravidelný příjem dokáže zabránit mrtvici i infarktu, zároveň díky němu dochází k odstraňování arteriálního plaku.

Důvod třetí: působí protizánětlivě

Stále více lidí trápí chronické záněty, s nimiž vám může zázvorový čaj pomoci. Je totiž známo, že zázvor obsahuje silné protizánětlivé látky, jejichž úkolem je ochránit naše tělo před nemocemi v podobě rakoviny, cukrovky, artritidy nebo třeba Alzheimerovy choroby. Pomůže i v případě zánětlivého procesu v těle, kdy dokáže zmírnit bolest ve svalech a kloubech.

Důvod čtvrtý: zlepšuje funkci imunitního systému

Posledním, nikoli však méně důležitým důvodem, proč pít zázvorový čaj, je skutečnost, že zlepšuje funkci imunitního systému. Mohou za to především dvě látky – gingerdiol a gingerols, jejichž úkolem je posílit imunitní sloučeniny. Budete-li zázorový čaj pít pravidelně, předejdete tak infekcím či onemocněním, jako je třeba chřipka nebo viróza.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.