Cviky na ramena a paže pro ženy

Mít rosolovité paže a povislá ramena není příliš velká pastva pro oko. Zapomeňte na všechny ty zázračné diety, po kterých se hubne, ale vašemu tělu to nijak neprospěje. Raději zkuste zdravou stravu a cvičení.

Většina žen se soustředí na zadek, stehna a bříško, ruce zůstávají jaksi pozadu. Tělo se má cvičit kompletně celé. To znamená, že sem patří rozhodně i cviky na ramena a paže. Nic vám nepomůže dělat denně stovky dřepů, když nemáte poté sílu udělat ani 5 kliků. U cvičení se zaměřte proto na tělo, jako jeden celek a pokaždé posilujte jinou partii. Nebojte se, jako Arni určitě vypadat nebudete.

Cviky na ramena a paže zařaďte do svého programu

Přesto, že ruce a ramena nepatří k problémovým částem ženského těla, protože je během dne stále používáme u tahání tašek s nákupem, otevírání dveří, zvedaní dětí, úklidu není to natolik dostačující, abychom je opravdu zpevnili a dali jim hezký tvar. Pokud vám není cizí dělat dřepy, vezměte si k tomu do každé ruky činky nebo PET láhve s tekutinou a při každém dřepu je zvedněte nad hlavu. Cviků na ruce a ramena za pomocí činek existuje nepřeberné množství.

Pomůcky na cvičení rukou

V poslední době se velmi oblíbené stalo i používání posilovací gumy, která není drahá a navíc vám nezabere téměř žádné místo. Ramena a paže se mohou cvičit i s vlastní váhou. Chystáte-li se cvičit s činkami, dejte si pozor na příliš velkou váhu, při cvičení dodržujte rovný postoj a neohýbejte se v zádech – nepřetěžujte bedra. Pokud si nevíte rady, jak tyto cviky zařadit do svého režimu inspirujte se přiloženým videem. U cvičení rovněž dodržujte správnost dýchání – nádech je v uvolňovací části a výdech v záběru.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *