Co dělat, když vám partner nevoní

Už se vám stalo něco podobného: seznámila jste se s mužem, moc jste si rozuměli, měli dost podobné zájmy i náhled na život, bylo vám s ním moc dobře, ale když mělo dojít na intimnosti, nedokázala jste se uvolnit, rozvášnit, prostě to nebylo ono? Ten muž vám “nevoněl”.

Toto označení je velmi přesné, chemii mezi opačným pohlavím totiž zajišťují látky zvané feromony, které se nacházejí v odorantech, tedy lidském “pachu”, jedinečné směsi, podle níž jsme rozeznatelní a pro konkrétní osoby více či méně žádoucí.

Proč je přirozená vůně důležitá

Někdo by mohl namítnout, co záleží na přirozeném lidském odéru, když je dnes řada přípravků, jimiž se dá potlačit. Navzdory civilizačnímu pokroku a jeho produktům jsme stále ještě bytosti ovládané pudy a příroda nás obdařila schopností rozeznávat odoranty. Jejich základním smyslem je schopnost  efektivně se rozmnožovat a vychovávat zdravé potomky.

Může se stát, že se ocitnete ve vztahu s někým, kdo vám nevoní, přestože na začátku to bylo v pohodě. Právě tady možná zapracovala kosmetika (a taky přání bylo otcem myšlenky) a vy jste “sáhla” po někom, s kým byste nebyla, kdyby se nemaskoval kolínskou a vy dala na instinkty.

Rozchod nebo přetvářka?

Milenecká láska bez milování není možná, navíc skutečností, že vám partner nevoní vám příroda možná dává najevo i skutečnost, že z tohoto vztahu nevyjdou potomci. Jestliže vám partner nevoní, tedy nepřitahuje, jak dlouho asi vydržíte každodenní předstírání, že vás sex s ním uspokojuje?

Jestli jste člověk, kterému absence sexu zase až tak nevadí, a ostatní hodnoty partnera vysoko převažují fakt, že z něj nejste rozpálená, jistě se s tím dá žít. Riskujete ovšem, že čas přijde někdo, kdo vás rozpálí a vy budete pálit mosty stejně. Možná je lépe na rovinu si s partnerem o všem promluvit a hledat řešení společně, schůdné pro oba.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.