3 tipy pro lepší manželství

V každodenním kolotoči práce, výchovy dětí a dalších povinností často odsouváme vlastní vztah někam do pozadí. Do manželství se plíživě vkrade rutina. S drahou polovičkou se setkáváme tak akorát u televizního seriálu a povídáme si o dětech a o domácnosti. Tohle asi nebyl náš sen o lásce až za hrob. Mít lepší manželství, než jaké máme právě teď, je snem většiny z nás.

Aby to nedošlo až k té šedivé rutině, je nutné na manželství pracovat. Pevný vztah nevzniká jen tak. Ale i v případě, že už váš společný život trochu ochladl a zevšedněl, je možné manželství zlepšit. Zkuste některý z našich tipů. Nebo všechny.

1. Překvapujte se

Nejlepší způsob, jak vypadnout z rutiny, je nepředvídatelnost. Po letech společného života se v něm už pohybujete poslepu. Víte naprosto přesně, co ten druhý dělá od chvíle, kdy ráno vstane, do položení hlavy na polštář. Začněte se navzájem překvapovat. Třeba jednou týdně navrhněte cokoliv, co je vybočením z vašeho běžného rytmu: večeře venku, výlet na kolech, cokoliv, co vás bude těšit. Podmínkou je, aby překvapení udělalo radost.

2. Dotýkejte se

Manželství je intimita. Nestačí jen obligátní pusa před odchodem z domova a při návratu. Je to také nečekané pohlazení, spontánní objetí, polibek na krk. Něžných doteků není nikdy dost, zvlášť po letech manželství. Dotyky nepatří jen do ložnice, dopřejte si je i během dne tak často, jak je to jen možné. Věřte že letmý dotyk dokáže divy i po letech vztahu.

3. Buďte si vzácní

Říká se, a právem, že jistota je zabijákem vztahu. Když víte, že kdykoliv se otočíte, je váš partner stále na stejném místě, pomalu si přestanete vážit chvil, které trávíte spolu. Najednou neusilujete po čase stráveném s ním, občas si dokonce “lezete na nervy”. Přestaňte být pořád spolu. Jeďte s kamarádkou na prodloužený wellness víkend, dopřejte mu výlet na kolech s kamarády, klidně si vyjeďte sólo i na dovolenou. Věřte, že přivítání bude mnohem vášnivější, než za celé poslední roky.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.