3 tipy na domácí pleťové masky

Každá žena by o sebe měla pečovat s láskou. Udělat si čas jen sama na sebe a dopřát si pořádný luxus se vším všudy – to se může stát vítaným rituálem, ve kterém skloubíte příjemné s užitečným. Jenže ne všechny chceme utrácet za drahé přípravky, ne všechny si to můžeme dovolit. Ještě že existují domácí pleťové masky, které si můžete vyrobit svépomocí, za pár korun a navíc s vědomím, že své pleti neuškodíte, neboť budete přesně vědět, co se v masce skrývá.

Recepty na domácí pleťové masky

Možná si říkáte, proč byste měla trávit čas přípravou domácí pleťové masky, když stačí zajít do obchodu a tam si ve více než pestrém sortimentu vybrat. Máte sice pravdu, současná nabídka je na pleťové masky bohatá a rozhodně tak je mezi čím vybírat, jenže ne všechny masky jsou vyrobené tak, aby vašemu zdraví neublížily. Oproti tomu domácí pleťové masky jsou neškodné, protože si je vyrobíte ze surovin, které máte doma a které zdraví neškodí.

  1. Jablíčková pleťová maska

    Vezměte jedno větší jablko, zbavte jej slupky, nakrájejte na menší kostičky a povařte ve 200 ml čisté vody. Jakmile jablko změkne, rozmačkejte ho pomocí vidličky a naneste na obličej. Nechte působit 15 minut a potí opláchněte čistou vlažnou vodou.

  2. Ovesná pleťová maska

    Pleťovou masku s peelingem v jednom získáte tak, že smícháte trochu ovesné mouky s vodou. Vznikne vám mazlavá směs, kterou si nanesete na obličej a jemně rozetřete. Maska se na pleti nechává působit tak dlouho, dokud nezaschne a nepopraská. Teprve pak jí můžete z obličeje jemně oddrolit a opláchnout čistou vlažnou vodou.

  3. Banánovo-smetanová pleťová maska

    Pokud máte rádi banány, pak je tento tip na pleťovou masku určený právě vám. Stačí rozmačkat jeden větší banán a smíchat jej se lžící smetany, jedním žloutkem a lžící bílého jogurtu. Dobře promíchejte a vzniklou směs naneste na obličej, kde ji nechte působit 20 minut. Pak stačí setřít a obličej opláchnout čistou vlažnou vodou.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.