Jak si udržet zdraví na podzim?

Jak si udržet zdraví na podzim? Tuto otázku si položíme pokládá snad každý, kdo kolem sebe registruje stále více nemocných či nachlazených lidí. Podzimní počasí je doslova ideální pro nejrůznější bacily a viry, kterým se v těchto podmínkách nesmírně daří a které tak číhají na každém kroku, aby mohly prověřit naši imunitu. Na podzim často prší, teploty se střídají jako na houpačce a my tak musíme odolávat rozmarům počasí, což našemu zdraví zrovna dvakrát nesvědčí. Proto si začínáme pohrávat s řešením, jak si udržet zdraví na podzim a nepodlehnout tak chřipkám, nachlazením, kašli nebo rýmě.

Jak si udržet zdraví na podzim?

Máte strach, že vám pochmurné podzimní počasí přivodí akorát tak ucpaný nos, škrábání v krku nebo zvýšenou teplotu? Pak si přečtěte náš dnešní článek, do kterého jsme pro vás ukryli hned několik tipů jak si udržet zdraví na podzim.

  1. Vitamíny

    Bez vitamínů se vaše tělo neobejde v žádném ročním období, na podzim to ale platí dvojnásob, protože právě teď je počasí nevyzpytatelné, často se mění a nutí nás se mu neustále přizpůsobovat. Proto nezapomínejte dopřávat vašemu tělu potřebné vitamíny, které příjemně podpoří vaší imunitu a umožní jí lépe se bránit proti útokům nezvaných bacilů.

  2. Pohyb

    Ačkoli počasí panující za našimi okny již není nejrůžovější a pohled na teploměr nás tak nutí pořádně se obléknout, klidně i do několika vrstev, neměli bychom zapomínat na důležitost pravidelného pohybu. Ten neodmyslitelně patří do života každého z nás a rozhodně bychom jej neměli podceňovat. Kdo nechce trávit čas venku, může si zajít do posilovny nebo si zacvičit doma.

  3. Strava

    Zamyslet bychom se měli i nad správnou, bohatou a vyváženou stravou. I ta nám může pomoci posílit imunitu a podpořit tak boj, který v tomto počasí dennodenně svádí. V jídelníčku by vám nemělo chybět ovoce ani zelenina. Zamyslete i nad tím, jestli je vaše strava pestrá a obsahově vyvážená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *