Nejlepší účesy, které si dokážete vytvořit samy

Jsou chvíle, kdy nás baví zkoušet nové účesy, dát tváři nový vzhled, ale obvykle potřebujeme vlasy rychle učesat a víc se jim během dne nevěnovat. Proto většinou sázíme na praktický střih a rychlou úpravu. 

Připravili jsme pro vás popis několika účesů, které zvládnete během několika minut, takže se můžete blýsknout nejen novou vizáží, ale také zručností. Přitom tyto účesy vůbec nejsou tak složité, jak vypadají.

Copánkový ohon

Nejrychlejší je sepnout vlasy do gumičky nebo si uplést cop. Jenže po čase to začne být nuda. A když navíc potřebujete trošku “vypadat”, je potřeba trochu experimentovat. Copánkový ohon spojuje dvě jednoduché metody do zajímavého účesu, který obhájíte v práci i na party. Vytvoříte si ho tak, že si nejprve oddělíte ve vrchní části hlavy přední prameny a rozdělíte je na tři části. Z nich pletete cop a přibíráte prameny zespoda. Když už je zafixovaný gumičkou, povytáhněte ho do stran, aby vypadal bohatší. Ze zbylých vlasů si vytvořte vysoko posazený ohon a copánek kolem něj obtočte. Na místě ho udrží malé sponky a lak na vlasy.

Polorozpuštěné vrstvené vlny

Tento účes se hodí také pro polodlouhé vlasy, když se potřebujete trošku ukázat ve společnosti. Trik spočívá v tvorbě vln kulmou ve dvou vrstvách. Nejprve aplikujte tužidlo a pak si oddělte přední prameny a natočte je směrem od obličeje. Potom si oddělte vrchní část vlasů a na chvilku je připněte n temeni. Spodní vlasy opět natočte na kulmu směrem od tváře. Teprve potom vytvořte vlny i na vrchních pramenech. Vlasy pročešte prsty, přední prameny opět oddělte a stáhněte vzadu do ohonu. Udělejte si nad gumičkou mezírku a culík jí protáhněte. Případně ozdobte sponou.

Rychlý rafinovaný cop

Pokud chcete na vlasech vytvořit něco neotřelého, zkuste tento rafinovaný způsob. Začnete tím, že si oddělíte vrchní prameny podél uší a spojíte je gumičkou. Pak si nad gumičkou uděláte mezírku a protáhnete jí culík. Oddělíte další pramínky vlasů a přes protažený culík sepnete do gumičky. A opět protáhnete. Takto postupujete, dokud půjde z bočních pramenů tvořit protažené culíky. Účes je hotový za pár minut.

Mohlo by se Vám také líbit

Diskuze je uzavřena.