3 důvody, proč se bojíme jízdy autem

Zatímco někomu nedělá řízení automobilu sebemenší problém, pro jiného je pouhá představa usednutí za volant natolik děsivá, že mu okamžitě způsobí nevolnost, vrtkavá kolena nebo čelo orosené potem. Ne všem totiž řízení auta vyhovuje a je mezi námi celá řada lidí, kteří sice úspěšně absolvovali řidičský kurz a získali oprávnění k řízení, ale mají svůj řidičský průkaz uložený někde hluboko v šuplíku. Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, proč se bojíme jízdy autem – ať už je to řízení nebo jízda v roli spolujezdce?

Hledáme odpověď na otázku: proč se bojíme jízdy autem?

Důvodů, proč nechceme usednout za volant nebo dokonce ani na sedadlo spolujezdce, může být celá řada. Každý z nás může mít svůj důvod, pro který ho děsí pouhá představa, že má s autem něco společného. Možná to nevíte, ale mnohdy stačí najít příčinu a té se poté postavit, díky čemuž se následně svého strachu zbavíte. A to stojí za zamyšlení, nemyslíte?

  • Špatná zkušenost

    Nejrozšířenějším důvodem, pro který nechceme o jízdě autem ani slyšet, je špatná zkušenost. Může to být dopravní nehoda nebo pouze nějaká potyčka, která ve vás zakoření strach a nedovolí vám znovu se vrátit do silničního provozu.

  • Nevěříte si

    Hodně lidí si na řízení prostě nevěří. Zatímco jejich známí a kamarádi dělají řidičské zkoušky a nadšeně o řízení vypráví, oni nejeví zájem. Zkrátka mají pocit, že to nedokážou a nevěří si. Mají strach, jak by zvládli náročnější provoz nebo se bojí bezohledných řidičů.

  • Strach z bezohledných řidičů

    Na tohle trochu navážeme. Dnes a denně můžeme ve zprávách vidět nespočet dopravních nehod, které byly mnohdy způsobeny nezodpovědností řidiče. Často umírají lidé, kteří za nehodu vůbec nemohli, jen byli ve špatný čas na špatném místě. A i to může být důvod, proč nechcete řídit a máte z toho strach.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *