Radíme při holení intimních oblastí těla

Holení intimních partií je nejen současným trendem, ale i jedním ze způsobů, jak se postarat o udržení hygieny. Nikdo vás k holení nemůže nutit, ale většina žen dává celkovému oholení intimních míst přednost, protože je to pro ně pohodlnější – nemluvě o tom, že i sexuální partneři ocení fakt, když je žena „tam dole“ udržovaná. Samozřejmě jsou i muži, kterým se pěstěné a bujné ochlupení líbí nebo je i vzrušuje, ale pro mnohé prakticky je jednodušší, pokud žena žádná nemá. Jenže jak na to, aby bylo holení intimních partií pohodlné a bezpečné?

Zásady holení intimních partií

I holení intimních míst má svá pravidla, které budete-li se jich držet, vám zajistí, že se během úpravy svých citlivých míst neporaníte a nijak jinak si neublížíte. Zároveň dosáhnete toho nejlepšího výsledku a to je jistě vaším cílem. Pojďme si tedy v několika bodech říci, jak na správné holení intimních partií. Není to věda, tak se nebojte!

Rada první: Zkrácení nůžkami

Ještě než vlezete do vany nebo do sprchového koutu, kde si chloupky oholíte, ostříhejte je na délku cca 5 mm nůžtičkami. Holení pak bude jednodušší a neztupíte si tak rychle žiletku.

Rada druhá: Zvlhčení pokožky

Před holení byste si měli dopřát alespoň 20-30 minutovou koupel nebo sprchu, během které pomocí horké vody zvlhčíte pokožku a částečně i zjemníte pubické ochlupení. Jemné chloupky jdou pak snadněji holit.

Rada třetí: Správný směr holení

Mnoho žen a dívek touží po dokonale hladkém oholení, a proto si chloupky holí proti směru jejich růstu. A to je špatně! Pokud si budete intimní místa holit proti směru, dočkáte se nepříjemných červených pupínků, které svědí a mimo jiné cibulky chloupků pití zarůstají a to je teprve nepříjemné. Proto se vždy holte jen po směru růstu chloupků!

Rada čtvrtá: Napnutí pokožky

Aby bylo holení intimních partií jednoduché a efektivní, doporučujeme vám napnout při něm co nejvíce pokožku a strojkem nebo žiletkou vždy trochu zatlačit. Při holení vždy používejte holicí pěnu nebo gel, nedoporučuje se nahrazovat tyto pomůcky například mýdlem nebo sprchovým gelem.

Rada pátá: Ochrana po holení

Jakmile si oholíte intimní místa, nezapomínejte na nanesení ochrany, která pokožku zklidní a zabrání tak tomu, aby vám v citlivých místech naskákaly pupínky. Ideální je například klasický dětský pudr nebo pleťová voda pro citlivou pokožku.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.