2+1 tip jak dodržet novoroční předsevzetí

Dát si nějaké předsevzetí dokáže každý. Vždyť na tom vůbec nic není. Daleko náročnější je vymyslet, jak dodržet novoroční předsevzetí a skutečně tak dostát slibům, které s úderem půlnoci dáváme sami sobě. Rok co rok, jakmile na hodinách odbije půlnoc, víří vzduchem nejen pestrobarevné petardy a rachejtle, ale i celá řada slibů a příslibů, které lidé po celém světě notně posilněni alkoholem dávají sami sobě. Jenže pak přijde nový rok a nadšení, se kterým si ona předsevzetí dávali, postupně vyprchává, až z něho nakonec nezbude vůbec nic.

Také patříte k lidem, kteří nedokážou dodržet novoroční předsevzetí?

A teď ruku na srdce a zcela upřímně: už jste někdy dodrželi, co jste sami sobě slíbili? Pokud kroutíte hlavou, že si buď nedokážete vzpomenout, nebo si jste dokonce jistí, že takhle daleko jste to nikdy nedotáhli, pak je dnešní článek přímo pro vás. Společně si v něm prozradíme 3 tipy, jak dodržet novoroční předsevzetí. A to by bylo, abyste to příští rok nezvládli i vy!

Tip první: držte se nohama pevně na zemi!

Umíme si představit, jak takové prohlášení novoročního předsevzetí vypadá, když jste rozjaření z oslav a k tomu ještě notně posilněni alkoholem. Často se tak stává, že si „v zápalu boje“ předsevzeme něco, co není v našich silách dodržet. A to je i jeden z nejčastějších důvodů, proč většina lidí svoje novoroční předsevzetí nedodrží. Proto se snažte držet nohama pevně na zemi, i když v danou chvíli budete strašně silní. Dejte si za slib něco, co je reálné a buďte konkrétní. Neříkejte si „zhubnu“, ale třeba „zhubnu 10 kilo“ a podobně. Dodržení předsevzetí pak bude mnohem dosažitelnější.

Tip druhý: pochlubte se

Ptáte se, jak dodržet novoroční předsevzetí? Jednoduše! Řekněte to několika dalším lidem! Jakmile se totiž se svými plány svěříte někomu dalšímu, budete mít o důvod navíc, proč se na to nevykašlat a skutečně svůj slib dotáhnout do konce.

Tip třetí: nepřepalte start

Chcete své novoroční předsevzetí opravdu dodržet? V tom případě nespěchejte. Mnoho lidí často přepálí začátek a skončí ještě dříve, nežli vůbec stihnou začít. Neudělejte proto tu samou chybu, nebo stejně jako oni dáte příliš energie a odhodlání do začátku, jenže za chvíli zjistíte, že vám energie dochází a že už nemáte z čeho čerpat a jednoduše to vzdáte. A to by byla škoda, ne?

 

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.