Ženy a mnohonásobný orgasmus

Některé ženy, obvykle v období nejaktivnější části sexuálního života, tedy mezi 30. – 50. rokem, zažívají vícenásobné orgasmy. Přestože jde o poměrně častý jev, nezažívá ho úplně každá žena. Multiorgasmické ženy při milování zažívají stav, kdy vyvrcholení neskončí, ale po krátké pauze přechází v další a další.

Přestože vícenásobný orgasmus není výlučně ženskou záležitostí, je fakt, že u mužů mnohonásobný orgasmus považován za naprosto výjimečný. Je totiž výsledkem dlouhodobého intenzivního tréninku, který rozhodně není snadný. Na druhou stranu u ženy ho můžete s trochou šikovnosti zcela cílevědomě dosáhnout, nejčastěji orální stimulací klitorisu.

K vícečetným orgasmům si můžete pomoci erotickými hračkami pro ženy. Masturbace s vibrátory, dildy nebo stimulátory klitorisu vám pomůže k jeho dosažení.

Co je mnohonásobný orgasmus a co není

Přesná definice vícenásobného orgasmu neexistuje, takže není ani stanoveno, kolikrát musí žena orgasmus prožít, aby se dalo mluvit o tom, že je mnohonásobný. Logicky bychom si mohli definici odvodit, tedy že vícenásobným orgasmem jsou nejméně dvě za sebou prožitá vyvrcholení, ovšem za předpokladu, že k nim dojde během jedné soulože nebo masturbace. Přitom není rozhodující, o jaký orgasmus se jednalo, zda to byl klitoridální, vaginální nebo kombinovaný.

Jestliže dojde k několika orgasmům, ale mezi akty je (byť krátká) odpočinková pauza, můžeme hovořit o orgasmu sekvenčním neboli opakovaném, ale v takovém případě už nejde o vícenásobný orgasmus.

Jak dosáhnout mnohonásobného orgasmu

jestli se chcete někdy dočkat mnohonásobného orgasmu, měla byste nejprve zjistit, jak to u vás funguje. Masturbace je právě ten nejvhodnější způsob, jak se seznámit se svými orgasmy – kde vznikají a co vás k nim spolehlivě přivede. Protože se při masturbaci soustředíte jen na sebe, nemusíte myslet i na partnerovy potřeby, mnohem snadněji zjistíte, jak sama sebe k orgsmu přivést. Postupným tréninkem pak můžete dojít i k nekolikanásobnému vyvrcholení, chce to jen čas a chuť experimentovat. Posledním krokem potom je všechno to, co jste se na sobě naučila, vysvětlit svému partnerovi, aby věděl, co má dělat a zbytečně netápal.