XY zlozvyků, které vašim vlasům škodí

Krásné a zdravé vlasy plné zářivého lesku si přeje snad každá z nás. Ne všem byla od přírody přáno, zatímco některé ženy mají vlasy nádherné i bez toho, aniž by pro jejich vzhled musely hnout prstem, jiné se naopak mohou klidně stavět na hlavu, ale jejich hříva zkrátka není taková, jakou by si přály. Možná i vy dáváte svým vlasům zabrat a možná se stejně jako většina žen dopouštíte zlozvyků, které vašim vlasům škodí. Že nevíte, které to jsou? V následujících řádcích vám je představíme!

Víte, co vašim vlasům škodí?

Vlasy jsou naší vizitkou. Tedy, měly by být. Ne všichni na ně ale můžeme být pyšní, protože prostě nevypadají tak, jak bychom chtěli. Možná ani vy nejste se stavem vašich vlasů spokojení a neustále hledáte příčinu, proč tomu tak je. A víte co? Možná si za to můžete sami, protože se dopouštíte častých zlozvyků, které vašim vlasům škodí. Až si ale přečtete dnešní článek, už budete vědět, čemu se vyvarovat!

Au au, to pálí!

Znáte tu situaci, kdy někam hodně spěcháte a ještě si potřebujete umýt hlavu. Sfouknete to za pár minut a abyste ušetřili čas, jdete si vlasy vyfénovat ještě když jsou mokré. A co víc, zvolíte tu úplně nejvyšší teplotu, protože jste toho názoru, že čím vyšší teplotou vlasy vyfoukáte, tím to bude rychlejší. Jenže ouvej, právě tímhle vaše hříva trpí. Nejenže by se vlasy neměly fénovat ani žehlit ještě tehdy, kdy jsou vlhké, ale neměla by se na ně používat ani zbytečně vysoká teplota.

Odshora dolů, jedním vrzem!

Máte dlouhé vlasy? A jak si je rozčesáváte? Vezmete hřeben nebo kartáč a pročešete vlasy od kořínků ke konečkům, pěkně jedním vrzem? Aha, chyba! Tímto zacházením vaše hříva trpí, především pak u žen, které mají hodně dlouhé vlasy. Naučte se to dělat jinak a vlasy rozčesávejte od konečků směrem vzhůru. Rozdělte si je do několika částí, podle toho, jak dlouhé máte vlasy a každé části věnujte dostatek času, aby byly vlasy pořádně rozčesané a nemusely přitom trpět.

Chemie sem, chemie tam!

Používat v dnešní době pečující vlasovou kosmetiku je standard. Určitě i vy máte v koupelně minimálně jeden šampon, nechybí kondicionér, možná nějaká maska, disponujete i lakem na vlasy, někdo používá gely, jiný zase tužidla. Je toho hodně, člověk by si v obchodě dokázal vybírat hodiny a hodiny. Jenže čím více toho na své vlasy patláte, tím více jim ubližujete. Především pak v případě, kdy si nedáváte pozor na složení, kupujete levné výrobky na úkor kvality a nevšímáte si, kolik chemických a škodlivých látek obsahují.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.