Rok 2016 a aktuální trendy ve světě šperků

Ve světě módy se čas nikdy nezastaví. Každý rok se objevují nové trendy, které se stanou „must have“ kousky, které se stanou nepostradatelnými pro aktuální období. A stejně tak je tomu i v roce 2016, kdy se ve světě šperků setkáváme s řadou novinek. Ale neopouští nás ani některé stálice mezi šperky, které si v posledních letech získaly spoustu obdivu.

Vrstvení, vrstvení, vrstvení

Rok 2016 se nese v duchu hravého a originálního kombinování a vrstvení šperků. A to napříč druhy kovů, vzory, barvami i počtem šperků. Vrstvení a kombinace prostě hrají prim a tak se nebojte své oblíbené náramky nebo prsteny kombinovat. Trend vrstvení a kombinování různých typů šperků dostal ve světě označení „stackables“. A v obchodech už si můžete pořídit i speciální kombinovatelné kolekce.

Asi nejsnadněji se kombinují prsteny a náramky, ale vrstvit se dají i náhrdelníky. Můžete nosit více prstenů na jednom prstu a nebo si na každý prst nasadit jiný. Kombinují se prsteny z různých materiálů, výrazné s velkými kameny i jednoduché kroužky. Při vrstvení náramků kombinujte masivní náramky s těmi jemnými, vyhrajte si s barvami, vzory i texturami. Pokud jde o vrstvení náhrdelníků, stačí si vzít jeden kratší ke krku a druhý delší, který vás opticky prodlouží.

accessories-519693_1920

Šperky po babičce

Velkým trendem, a to již několik sezón, jsou vintage šperky pro ženy. Pokud jste podědily prsten po babičce nebo náušnice po pratetě Emě, rozhodně neváhejte, vyndejte je ze šperkovnice a ukažte je světu. Pro šperky ve vintage stylu je charakteristický nadčasový design. Díky tomu budou trendy i v následujících letech. Vintage styl se aktuálně prosazuje i mezi zásnubními a snubními prsteny.

Růžová je nejlepší

Trend vintage šperků kráčí ruku v ruce s návratem růžového zlata. Žluté zlato je tradice, bílé zlato je elegance a růžové zlato je styl. Zvláště oblíbené je růžové zlato u šperků, které se nesou v romantickém stylu plném přírodních motivů, jako jsou například náušnice Swarovski.  Právě jemné romantické detaily podtrhnou půvab růžového zlata, které bylo oblíbené především ve viktoriánské době. S růžovým zlatem pracovali již šperkaři před 100 lety a ti současní ho znovu objevili.

“Halo” styl

V posledních letech se na výsluní objevily, a to především zásnubní, prsteny ve tvaru “halo”, které získávají na stále větší oblibě. Pod pojmem “halo” se skrývá typ šperku, který má tvar svatozáře. Jedná se o prsteny či náušnice, které jsou tvořeny centrálním drahokamem obklopeným kruhem menších drahokamů, což vytváří efekt podobný svatozáři. Tento design se ale objevuje nejen u zásnubních prstenů, můžeme se s ním setkat i u klasických prstenů nebo u náušnic.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.