Výhody a nevýhody vztahu na dálku

Jaké jsou výhody a nevýhody vztahu na dálku, kdy se partneři vídají jen jednou za čas a mnohdy je mezi nimi opravdu dlouhá štreka? To je otázka, nad kterou se logicky zamyslíte v případě, kdy se rozhodnete do vztahu na dálku jít. Ačkoli mnozí tento způsob vztahů odsuzují a považují jej za nerozumný, jiní si jej nemohou vynachválit. Jestliže i vy dumáte nad tím, v čem se skrývají výhody a nevýhody vztahu na dálku, pak si bez váhání přečtěte dnešní článek – podívali jsme se této problematice na zoubek!

Odhalujeme výhody a nevýhody vztahu na dálku

Vztahy na dálku se na první pohled jeví jako vztahy bez jakékoli budoucnosti. Mnoho lidí si myslí, že pro spokojený vztah je zapotřebí, ne-li dokonce nutností, vídat se s člověkem, kterého milujeme, co možná nejvíce. Pak jsou tu ale ti, kteří si vztah na dálku užívají a všude jej vychvalují až do nebes. Kde je tedy pravda?

Výhody a nevýhody vztahu na dálku

Výhody:

Jste si vzácnější

Pokud někdo vede vztah na dálku a je s ním spokojený, pak si nejvíce cení především toho, že si je s partnerem vzácný. Pravda je, že pokud se vídáme třeba jen jednou do měsíce, pak se na toho druhého o to více těšíme a více si užíváme společně strávený čas.

Tolik se nehádáte

Další výhodou vztahu na dálku je skutečnost, že pokud s tím druhým nejsme každý den prakticky 24 hodin, pak nemáme tolik podnětů k hádkám – zkrátka se tolik nehádáme. Je samozřejmé, že občas nějaká výměna názorů proběhne, ale rozhodně to není tak často. A to rozhodně je výhoda.

Nevýhody:

Více žárlíte

A teď k těm nevýhodám – tou největší je bezesporu žárlivost. A s tou může mít mnoho partnerů problém, zvláště pak v případě, kdy mají zároveň i problém s důvěrou. Žárlivost je mnohdy i nejčastějším důvodem, proč se vztahy na dálku po kratším či delším čase rozpadnou.

Chybíte si

Další nevýhoda je velice jednoduchá: zkrátka si chybíte a stýská se vám. Čas od času máme chvíli, kdy potřebujeme cítit něčí blízkost nebo potřebujeme, aby nás někdo objal. Co ale dělat v případě, kdy toho druhého zrovna u sebe nemáte? Pocity osamění volání po telefonu nespraví.

Mohlo by se Vám také líbit
Zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.